BankID – що це та як працює

02.11.2021
BankID – що це та як працює

Що таке BankID

У цій статті ми хочемо докладно розповісти, що таке банк айді. Ця інформація допоможе вам швидше реєструватися та замовляти послуги на інтернет-ресурсах. Отже, BankID — це спосіб дистанційної верифікації громадян через банк, де вони обслуговуються. Сервіс дозволяє на відстані, без необхідності в особистій присутності, підтвердити особистість людини. Для цього використовуються дані, що зберігаються в обслуговуючому банку. До послуг, які можна отримати, використовуючи нову технологію, відноситься також онлайн-кредитування у МФО Є-гроші.

Для чого потрібний BankID

Ця технологія розроблена для зручнішої та швидшої перевірки користувачів, які хочуть отримати державні та фінансові послуги через інтернет-портали. До її впровадження, щоб надати, наприклад, довідку про доходи, сервісам необхідно спочатку переконатися, що інформацію запросив саме її власник. Після того, як з’явилася можливість підключити BankID, досить стало ввести логін та пароль від свого інтернет-банкінгу та пройти другий етап авторизації (напр., ввести код із SMS-повідомлення).

Переваги BankID

Дистанційна верифікація має масу незаперечних переваг:

Де застосовувати BankID

Даний спосіб дистанційної ідентифікації найчастіше застосовується для:

Інформація, що зберігається в інтернет-банкінгу, дає змогу ідентифікувати користувача. Реєстрація з BankID є неймовірно зручною, оскільки суттєво економить ваші сили та час. Одного разу надавши дані до банку, можна за кілька хвилин авторизуватися на потрібному сервісі, оформити субсидії, подати запит на отримання інформації в державному органі, в якому раніше обов’язковим був особистий візит та живе спілкування зі співробітником.

Як працює вхід із BankID

Кнопка авторизації через банк ID зазвичай розташована в одному ряду з Facebook, Google, LinkedIn та іншими. Щоб скористатися нею, необхідно дотриматися всього двох умов. Перше — обслуговуватись у банку, який підключений до системи BankID. Друге — переконатись, що портал, на який ви намагаєтеся увійти, підключений до ідентичної системи. Що це означає? У країні паралельно функціонують дві системи BankID: одна на основі НБУ, друга — ПриватБанку. У поодиноких випадках на сервісі можуть функціонувати одночасно обидві системи. Розкажемо, як працює вхід на прикладі нашого сайту.

Отже, щоб взяти кредит через BankID необхідно:

  1. Скористайтеся полем входу через банк ID у формі реєстрації.
  2. Вибрати свій банк та виконати стандартний вхід до системи: ввести логін та пароль, а також код із смс-повідомлення. Інформація з Особистого кабінету автоматично переноситься в анкету позичальника.
  3. Уважно ознайомитись з особистими даними, перевірити їх достовірність та відсутність помилок. Якщо чогось не вистачає — додати, або виправити друкарські помилки.

Пам’ятайте, вирішивши зробити BankID вхід, ви автоматично погоджуєтеся на обробку своїх персональних даних.

Список банків для верифікації в BankID

Як уже було сказано, сьогодні існує два основних провайдери, через які здійснюється перевірка — НБУ та ПриватБанк.

Таким чином, список банків BankID складається з:

Якщо ви є клієнтом однієї з цих установ, можете успішно користуватися технологією дистанційної верифікації. За умови, що сайт, на якому ви хочете авторизуватися, підключений до системи, ідентичної вашому банку.

Розрахувати кредит