Чим небезпечні онлайн кредити

23.09.2021
Чим небезпечні онлайн кредити

У даній статті ми поговоримо про те, чим небезпечні онлайн кредити. Ця тема актуальна, адже кожен п’ятий українець, опинившись в скрутному фінансовому становищі, звертається в МФО. Онлайн-кредитування має, як переваги, так і недоліки. До плюсів можна віднести спрощений скоринг, цілодобове оформлення і відсутність необхідності в особистому візиті. Основний недолік мікропозик на карту полягає в коротких термінах погашення заборгованості. Крім того, онлайн-кредити видаються без страхування. Тому в разі втрати платоспроможності, позичальник все одно зобов’язується виплатити борг.

Як не нарватися на шахраїв

Онлайн кредити і позики небезпечні в тих випадках, якщо кредитор виявився шахраєм. Тому, звертаючись в мікрофінансову організацію, необхідно бути гранично уважними.

Ми рекомендуємо дотримуватися наступних правил:

Щоб не переживати про те, що онлайн кредити небезпечні, звертайтеся в перевірені мікрофінансові організації. До їх числа належить МФО Є-гроші, в якій першу позику можна оформити під 0%.

Прийоми в кредитному договорі

Отже, чому ж онлайн кредит небезпечний? Клієнт не завжди розуміє, що прописані в договорі відсотки нараховуються щодня. І що існують певні тимчасові рамки, в які обов’язково слід в вкластися щоб уникнути штрафних санкцій. Бувають ситуації, коли людина бере в позику невелику суму грошей під 0%. Приходить час погашати заборгованість, а грошових коштів у нього немає. Причин може бути безліч: затримали виплату заробітної плати, не повернув борг приятель і т.п. В такому випадку, не дивлячись на нульову процентну ставку, утворюється прострочення і нараховуються серйозні штрафи.

Ми рекомендуємо звертатися в МФО тільки в крайніх випадках і якщо є 100% гарантія своєчасного повернення боргу. Розуміючи, що обставини в житті бувають різні, E-groshi надає можливість скористатися такою послугою, як пролонгація. Продовження кредитного договору – справжній порятунок в ситуаціях, коли не виходить вчасно внести регулярний платіж. Говорячи про те, що онлайн кредити небезпечні, звертайтеся в МФО, де є пролонгація. Такі компанії більш безпечні і лояльні до позичальників.

Закон України «Про споживче кредитування» обмежує граничний розмір пені. Штраф за прострочення не може перевищувати 15% від тіла кредиту, а загальна неустойка бути більше 50% від отриманої суми. Однак закон не поширюється на кредити до 4000 грн, отримані на термін до 30 днів.

Чим онлайн кредити небезпечні, так це штрафами за прострочення і зростанням процентної ставки. Чим довше людина не виплачує заборгованість, тим більше вона стає. Через певний проміжок часу кредитор може продати справу в колекторську службу. Деякі колектори діють законними методами: пропонують реструктуризацію або виходять із заявою в суд. Інші – вважають за краще працювати по-старому, використовуючи погрози і шантаж.

Наслідки прострочення мікрокредиту

Згідно зі статистикою мікрофінансових організацій, відсоток неповернених мікропозик становить 20-25%. МФО враховують фінансові ризики, пропонуючи більш високі процентні ставки, ніж інші кредитні установи. Однак це зовсім не означає, що боржники не несуть ніякої відповідальності.

Для злісних неплатників онлайн кредит небезпечний. Відносно клієнтів, у яких утворилася заборгованість, можуть бути прийняті різні заходи.

Найбільш поширені з них:

Як ми бачимо, кредит взятий онлайн небезпечний в декількох ситуаціях: якщо вам попалися шахраї, ви неуважно ознайомилися з умовами кредитного договору або прострочили виплати.

Розрахувати кредит