Що буде якщо не платити кредит

image

Що буде якщо не платити кредит

В Україні величезну популярність набрали короткострокові позики. Люди розуміють, що це ефективний інструмент, який допомагає швидко і просто отримати гроші на карту. Зручно? Так, але що буде якщо не платити кредит? Ясна річ, що більшість людей не хочеться усвідомлено порушувати умови кредитного договору. Проте можуть виникнути форс-мажори, коли ну просто немає можливості своєчасно внести платіж за чинним займу.

Які наслідки несе за собою несвоєчасне повернення тіла кредиту і відсотків по ньому? Про це детально поговоримо нижче.

Відповідальність за несплату кредиту

Фінансові організації, що видають кредити, мають певні інструменти для покарання користувачів, які вирішили не платити онлайн займ. Головний засіб в їх арсеналі – накладення штрафних санкцій / пені щодо боржників. Тобто, якщо позичальник відмовляється своєчасно повернути частину або повну суму позикових коштів (в залежності від умов договору), тоді йому доведеться повернути суму більшого розміру.

Розглянемо покарання за несплату кредиту в 3 типах офіційно зареєстрованих джерел позикових коштів: банках, ломбардах і мікрофінансових організаціях.

Покарання за несплату в різних сферах

Банки

Що буде за несплату кредиту в банківських організаціях? В першу чергу, якщо банк побачить, що у позичальника з’явилися прострочення по діючому кредиту, він моментально нараховує штрафи і пені.

Ухилитися від виявлення факту прострочення неможливо. Це не друг або знайомий, який може просто забути про те, що такого-то числа ви брали у нього в борг і збиралися такого-то числа повернути гроші. Ні, у банку всі ці процеси автоматизовані, тому моментально за кредитним договором клієнта нараховуються штрафи і пені, якщо станеться прострочення. Розмір санкцій прописаний спочатку, тому з ним можна заздалегідь ознайомитися.

Деякі кредитні договори передбачають накладення і штрафів, і пені одночасно. Інші ж припускають почергове застосування цих покарань щодо боржників. Якщо на позичальника накладається пеня, то нараховуватися вона продовжить щодня. При цьому вона не може бути більше, ніж співвідношення суми боргу та облікової ставки НБУ. Навіть якщо позика оформлявся в іноземній валюті, неустойка нараховується в національній.

Наслідки несплати кредиту в банках:

  • нарахування штрафів і пені;
  • дзвінки від представників банку;
  • звернення до колекторів або в суд, якщо позичальник відмовляється платити зовсім.

Ломбарди

Якщо потенційний позичальник звертається за мікропозик в ломбард, то він отримує позикові кошти, залишаючи в якості застави цінне майно. Сума кредитування в цьому випадку оформляється на основі оцінки залишені замість заставного предмета. Якщо своєчасно не повернути позикові кошти в установленому розмірі, тоді компанія накладає штрафи і згодом продає залишений клієнтом заставу.

Перед накладенням покарання ломбард вичікує якийсь час, протягом якого нагадує людині про те, що пора б повернути позикові кошти. Зазвичай цей період затягується максимум на 3 дні. Але багато компаній допускають можливість продовження дії кредитного договору.

Чим загрожує несплата кредиту в ломбарді:

  • штрафи;
  • продаж залишеного позичальником застави.

Як МФО надходять з боржниками

Мікрокредитування в відповідних організаціях – це найпростіший спосіб отримати позикові кошти, так як вся процедура позики відбувається через інтернет. Умови кредитування в цьому випадку елементарні: на зайняту клієнтом суму нараховується певний фіксований відсоток. При першому зверненні він становить зазвичай 0,01%, при повторних – 1,5-2%. Вирішивши зайняти 10 000 на карту в нашій МФО, ви завжди можете скористатися пролонгацією. Продовження терміну дії кредитного договору дозволить уникнути штрафів і накопичення боргів.

Можливі інструменти МФО для роботи з боржниками:

  1. СМС-нагадування.
  2. Штрафи.
  3. Дзвінки друзям / родичам / роботодавцям.
  4. Офіційні листи за вказаною при реєстрації адресою.
  5. Колектори.
  6. Судовий позов.

Розглянемо детальніше кожен з пунктів.

1. СМС з нагадуванням

Подаючи заявку в мікрофінансову організацію, ви вказуєте в анкеті свій контактний номер телефону. При несвоєчасному погашенні кредиту МФО відправить на нього СМС-повідомлення. У своєму повідомленні кредитор нагадає, що є якісь заборгованості по мікрокредитів і їх потрібно терміново погасити. В іншому випадку компанія буде використовувати більш суворі заходи.

Особливості цього процесу:

  • як правило, СМС-повідомлення позичальник МФО отримує в день закінчення терміну дії договору;
  • оповіщення допомагає тим користувачам, які просто замоталися в своїх справах і забули про дату повернення позикових коштів.

2. Накладення штрафів

У кожної мікрофінансової організації діють власні правила щодо взаємодії з позичальником при формуванні боргів по кредиту. Для прикладу наведемо нижче інформацію щодо того, як відбувається процедура штрафування в нашій МФО.

Особливості накладення штрафів в Е-Гроші:

  • міра покарання стартує при простроченні заборгованості на 61 день;
  • нараховується штраф, який дорівнює половині від загальної суми мікрокредиту;

До штрафних санкцій також відносяться витрати, які пішли на оповіщення

позичальника про необхідність повернення позикових коштів, а також інші супутні витрати.

3. Дзвінки близьким людям

Існують МФО, які вимагає у користувачів при подачі онлайн-заявок вказувати контактні номери телефонів друзів, родичів або колег. Якщо користувач, який посів кошти, перестає платити мікрофінансової організації, тоді компанія може використовувати в якості одного з інструментів роботи з боржником дзвінки його близьким людям.

У подібному форматі покарання за несплату кредитів може нести удар по репутації, а також виступати в якості додаткового стресового чинника. Під час дзвінків кредитори будуть просити близьких позичальника переконати його повернути позику. Щоб не допустити нарахування пені та штрафів за кредитом онлайн на картку, скористайтеся пролонгацією. Продовження терміну дії кредитного договору дозволяє уникнути серйозних наслідків несплати.

4. Листи «Щастя»

Звучить мило, але на практиці нічого привабливого в цьому процесі немає. Своєчасний неповернення коштів в МФО може привести до систематичного відправлення офіційних листів за адресою клієнта. У них будуть додаватися заклики до якнайшвидшого повернення грошей згідно з умовами кредитного договору.

Якщо позичальник перебуває на етапі, коли йому приходять листи на домашню адресу, тоді в МФО йому вже потрібно повернути не тільки тіло мікрокредиту і накопичені відсотки, а й штрафи. Відсоткова ставка, розміри штрафних санкцій та інші подібні моменти встановлюються кредитним договором.

5. Звернення до колекторів

Якщо сталася така ситуація, що позичальник не повертає певну суму до визначеного терміну, тоді вводяться штрафні санкції. При подальшому ігноруванні клієнтом виплат по кредиту і сповіщень з боку мікрофінансової організації вводяться більш серйозні заходи.

Якщо реакції на численні попередження МФО з боку проблемного позичальника немає, тоді мікрофінансісти передають вирішення питання колекторським компаніям. Заходи, які використовують ці агентства, можуть бути різними. Деякі колекторські компанії обмежуються настирливими дзвінками, представники інших агентств доставляють незручності особистими візитами. Тут вже справа випадку і наявності у колекторів персональної інформації про позичальника.

6. Подача судового позову

Крайнім заходом, до якої МФО вдаються у випадках, коли позичальники відмовляються повертати мікрокредит, вважаються звернення до суду. Мікрофінансові організації намагаються уникати цієї процедури до останнього. Судовий розгляд займає багато часу і тягне за собою додаткові витрати. Рентабельність цієї процедури не така висока в порівнянні з добровільним бажанням позичальника повернути позикові кошти.

Наслідки непогашення кредиту у вигляді подачі позову в суд можливі тільки при необхідності повернення в МФО великої суми.

Як можна не платити за кредит

Мікрокредитування може служити в багатьох ситуаціях рятувальним кругом. Але як бути тоді, коли немає можливості цей самий рятувальний круг повернути до обумовленого раніше терміну? Існують певні випадки, коли можна не повертати кредит. Скориставшись цими можливостями, можна уникнути труднощів з поверненням позики. Також правильний підхід на цьому етапі допоможе зберегти в цілісності кредитну історію.

Ситуації, коли позичальник може припинити виплати по онлайн-кредитах:

  • скоротили на роботі, через що пропав джерело стабільного заробітку;
  • захворювання, негативно впливає на працездатність;
  • в сім’ї не стало годувальника;
  • терміновий переїзд зважаючи на непередбачені обставини;
  • неусвідомлений пропуск певних умов кредитного договору;
  • непередбачені витрати, які не дозволяють продовжити виділяти кошти, щоб своєчасно погасити кредит.

Законні інструменти, що дозволяють позичальникові припинити виплати по кредиту:

  • оформлення кредитних канікул;
  • виникли нові обставини, у зв’язку з якими договір визнається недійсним;
  • визначення факту того, що в умовах кредитного договору є протиріччя Закону України про Нацбанк (цей випадок актуальний при валютних кредитах);
  • ініціація позичальником процедури банкрутства;
  • визначення незаконних дій з боку кредитора.

Більш детально дізнатися про випадки, коли можна не платити за кредит ви можете у техпідтримки компанії E-Groshi.

Два найбільших стимулу в світі – це молодість і борги.

Бенджамін Дізраелі

 

Інші теми

image

Це я - Фінансова Подушка!

  Нарешті я тут та готова бути Вашим надійним помічником у фінансових справах 🤩   ...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції VIP Sweet Rewards!

Ми раді повідомити імена щасливчиків, які стали переможцями нашої акції: 1. Чугай Н.В. 2. Че...

Детальніше

image

Переможці акції "Здійснюйте мрії за наш рахунок!"

Вітємо з неймовірним успіхом та вдалим виграшем! Ви - справжні чемпіони, які заслужено зайняли призо...

Детальніше

image

Обрали перших 10 клієнтів, яким списали відсотки!

1. Вишковець Тетяна М. 2. Стричак Ігор Б. 3. Хомутовська Оксана В. 4. Туманов Олег В. 5. Кар...

Детальніше

image

Як дізнатися, чи є у людини кредити?

Щоб дізнатися, чи оформлений на людину кредит, можна звернутися з відповідним запитом до Бюро Кредит...

Детальніше

image

Чи можуть взяти кредит на чужий паспорт?

Деяких клієнтів цікавить питання, чи можна взяти кредит на чужий паспорт? Слід визначити, що це дост...

Детальніше

image

Найдорожчі валюти світу

Деяких людей цікавить питання, яка сама дорога валюта в світі. Треба зауважити, що найдорожча валюта...

Детальніше

image

Як перевести гроші з мобільного рахунку на банківську картку київстар ?

Всі ми давно звикли, що для поповнення рахунку мобільного телефону треба перевести гроші з банківськ...

Детальніше

image

Чи можна взяти кредит на закордонний паспорт?

У більшості випадків банки та інші фінансові організації надають кредити під заставу або на основі...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції "Неймовірна весна - подарунки принесла!"

Нарешті це збулось! Ми розіграли всі подарунки, які обіцяли, тому, зустрічайте переможців! 1 м...

Детальніше

image

Знижка -30% в мобільному додатку!

Нам важливо надавати високоякісний сервіс з гнучкими умовами кредитування. Встановіть наш мобільний ...

Детальніше

image

Що таке ідентифікація?

Як часто ви стикалися з проханням "пройдіть ідентифікацію" і не знали, що це означає та для чого пот...

Детальніше