Що буде якщо не платити кредит

19.01.2021
Що буде якщо не платити кредит

В Україні величезну популярність набрали короткострокові позики. Люди розуміють, що це ефективний інструмент, який допомагає швидко і просто отримати гроші на карту. Зручно? Так, але що буде якщо не платити кредит? Ясна річ, що більшість людей не хочеться усвідомлено порушувати умови кредитного договору. Проте можуть виникнути форс-мажори, коли ну просто немає можливості своєчасно внести платіж за чинним займу.

Які наслідки несе за собою несвоєчасне повернення тіла кредиту і відсотків по ньому? Про це детально поговоримо нижче.

Відповідальність за несплату кредиту

Фінансові організації, що видають кредити, мають певні інструменти для покарання користувачів, які вирішили не платити онлайн займ. Головний засіб в їх арсеналі – накладення штрафних санкцій / пені щодо боржників. Тобто, якщо позичальник відмовляється своєчасно повернути частину або повну суму позикових коштів (в залежності від умов договору), тоді йому доведеться повернути суму більшого розміру.

Розглянемо покарання за несплату кредиту в 3 типах офіційно зареєстрованих джерел позикових коштів: банках, ломбардах і мікрофінансових організаціях.

Покарання за несплату в різних сферах

Банки

Що буде за несплату кредиту в банківських організаціях? В першу чергу, якщо банк побачить, що у позичальника з’явилися прострочення по діючому кредиту, він моментально нараховує штрафи і пені.

Ухилитися від виявлення факту прострочення неможливо. Це не друг або знайомий, який може просто забути про те, що такого-то числа ви брали у нього в борг і збиралися такого-то числа повернути гроші. Ні, у банку всі ці процеси автоматизовані, тому моментально за кредитним договором клієнта нараховуються штрафи і пені, якщо станеться прострочення. Розмір санкцій прописаний спочатку, тому з ним можна заздалегідь ознайомитися.

Деякі кредитні договори передбачають накладення і штрафів, і пені одночасно. Інші ж припускають почергове застосування цих покарань щодо боржників. Якщо на позичальника накладається пеня, то нараховуватися вона продовжить щодня. При цьому вона не може бути більше, ніж співвідношення суми боргу та облікової ставки НБУ. Навіть якщо позика оформлявся в іноземній валюті, неустойка нараховується в національній.

Наслідки несплати кредиту в банках:

Ломбарди

Якщо потенційний позичальник звертається за мікропозик в ломбард, то він отримує позикові кошти, залишаючи в якості застави цінне майно. Сума кредитування в цьому випадку оформляється на основі оцінки залишені замість заставного предмета. Якщо своєчасно не повернути позикові кошти в установленому розмірі, тоді компанія накладає штрафи і згодом продає залишений клієнтом заставу.

Перед накладенням покарання ломбард вичікує якийсь час, протягом якого нагадує людині про те, що пора б повернути позикові кошти. Зазвичай цей період затягується максимум на 3 дні. Але багато компаній допускають можливість продовження дії кредитного договору.

Чим загрожує несплата кредиту в ломбарді:

Як МФО надходять з боржниками

Мікрокредитування в відповідних організаціях – це найпростіший спосіб отримати позикові кошти, так як вся процедура позики відбувається через інтернет. Умови кредитування в цьому випадку елементарні: на зайняту клієнтом суму нараховується певний фіксований відсоток. При першому зверненні він становить зазвичай 0,01%, при повторних – 1,5-2%. Вирішивши зайняти 10 000 на карту в нашій МФО, ви завжди можете скористатися пролонгацією. Продовження терміну дії кредитного договору дозволить уникнути штрафів і накопичення боргів.

Можливі інструменти МФО для роботи з боржниками:

  1. СМС-нагадування.
  2. Штрафи.
  3. Дзвінки друзям / родичам / роботодавцям.
  4. Офіційні листи за вказаною при реєстрації адресою.
  5. Колектори.
  6. Судовий позов.

Розглянемо детальніше кожен з пунктів.

1. СМС з нагадуванням

Подаючи заявку в мікрофінансову організацію, ви вказуєте в анкеті свій контактний номер телефону. При несвоєчасному погашенні кредиту МФО відправить на нього СМС-повідомлення. У своєму повідомленні кредитор нагадає, що є якісь заборгованості по мікрокредитів і їх потрібно терміново погасити. В іншому випадку компанія буде використовувати більш суворі заходи.

Особливості цього процесу:

2. Накладення штрафів

У кожної мікрофінансової організації діють власні правила щодо взаємодії з позичальником при формуванні боргів по кредиту. Для прикладу наведемо нижче інформацію щодо того, як відбувається процедура штрафування в нашій МФО.

Особливості накладення штрафів в Е-Гроші:

До штрафних санкцій також відносяться витрати, які пішли на оповіщення

позичальника про необхідність повернення позикових коштів, а також інші супутні витрати.

3. Дзвінки близьким людям

Існують МФО, які вимагає у користувачів при подачі онлайн-заявок вказувати контактні номери телефонів друзів, родичів або колег. Якщо користувач, який посів кошти, перестає платити мікрофінансової організації, тоді компанія може використовувати в якості одного з інструментів роботи з боржником дзвінки його близьким людям.

У подібному форматі покарання за несплату кредитів може нести удар по репутації, а також виступати в якості додаткового стресового чинника. Під час дзвінків кредитори будуть просити близьких позичальника переконати його повернути позику. Щоб не допустити нарахування пені та штрафів за кредитом онлайн на картку, скористайтеся пролонгацією. Продовження терміну дії кредитного договору дозволяє уникнути серйозних наслідків несплати.

4. Листи «Щастя»

Звучить мило, але на практиці нічого привабливого в цьому процесі немає. Своєчасний неповернення коштів в МФО може привести до систематичного відправлення офіційних листів за адресою клієнта. У них будуть додаватися заклики до якнайшвидшого повернення грошей згідно з умовами кредитного договору.

Якщо позичальник перебуває на етапі, коли йому приходять листи на домашню адресу, тоді в МФО йому вже потрібно повернути не тільки тіло мікрокредиту і накопичені відсотки, а й штрафи. Відсоткова ставка, розміри штрафних санкцій та інші подібні моменти встановлюються кредитним договором.

5. Звернення до колекторів

Якщо сталася така ситуація, що позичальник не повертає певну суму до визначеного терміну, тоді вводяться штрафні санкції. При подальшому ігноруванні клієнтом виплат по кредиту і сповіщень з боку мікрофінансової організації вводяться більш серйозні заходи.

Якщо реакції на численні попередження МФО з боку проблемного позичальника немає, тоді мікрофінансісти передають вирішення питання колекторським компаніям. Заходи, які використовують ці агентства, можуть бути різними. Деякі колекторські компанії обмежуються настирливими дзвінками, представники інших агентств доставляють незручності особистими візитами. Тут вже справа випадку і наявності у колекторів персональної інформації про позичальника.

6. Подача судового позову

Крайнім заходом, до якої МФО вдаються у випадках, коли позичальники відмовляються повертати мікрокредит, вважаються звернення до суду. Мікрофінансові організації намагаються уникати цієї процедури до останнього. Судовий розгляд займає багато часу і тягне за собою додаткові витрати. Рентабельність цієї процедури не така висока в порівнянні з добровільним бажанням позичальника повернути позикові кошти.

Наслідки непогашення кредиту у вигляді подачі позову в суд можливі тільки при необхідності повернення в МФО великої суми.

Як можна не платити за кредит

Мікрокредитування може служити в багатьох ситуаціях рятувальним кругом. Але як бути тоді, коли немає можливості цей самий рятувальний круг повернути до обумовленого раніше терміну? Існують певні випадки, коли можна не повертати кредит. Скориставшись цими можливостями, можна уникнути труднощів з поверненням позики. Також правильний підхід на цьому етапі допоможе зберегти в цілісності кредитну історію.

Ситуації, коли позичальник може припинити виплати по онлайн-кредитах:

Законні інструменти, що дозволяють позичальникові припинити виплати по кредиту:

Більш детально дізнатися про випадки, коли можна не платити за кредит ви можете у техпідтримки компанії E-Groshi.

Два найбільших стимулу в світі – це молодість і борги.

Бенджамін Дізраелі

 

Розрахувати кредит