Що таке кредитна історія

image

Що таке кредитна історія

Кредитна історія являє собою звід інформації про фінансову дисциплінованості позичальника. Це свого роду досьє, де містяться дані про те, наскільки сумлінно і своєчасно людина покрокував попередні кредити. Сюди входить інформація про дотримання позичальником умов всіх кредитних договорів, де фігурувало його ім’я. Що таке кредитна історія для кредитора? Це одна з умовних точок опори, на яку банк або МФО може спертися, щоб оцінити платоспроможність, порядність і відповідальність потенційного клієнта.

Як перевірити кредитну історію

Згідно зі статтею 13 українського закону щодо організації формування та обігу КІ кожен українець може дізнатися свою кредитну історію. Раз на рік це навіть можна зробити безкоштовно. За повторні звернення вже потрібно платити за тарифами того бюро, до якого звертаєтесь за отриманням потрібної інформації. Зазвичай вартість послуги не перевищує 25-50 грн.

Кредитна історія позичальника доступна до перегляду в базах УБКІ, ПВБКІ та МБКІ. Про те, як отримати звіт при взаємодії з кожним з цих бюро, докладно розповімо нижче.

Українське бюро кредитних історій

Щоб перевірити кредитну історію, зверніться в Українське бюро кредитних історій. Найпростіше зробити це онлайн, зайшовши на сайт компанії.

Інструкція, як безкоштовно звернутися в УБКІ:

1. Зайдите на сайт.

2. Наведите курсор мыши на меню «Частным лицам».

3. Перейдите в раздел «Кредитная история».

4. Нажмите на кнопку «Получить».

5. Введите номер телефона.

6. Укажите дату рождения.

7. Нажмите на кнопку «Войти».

8. Выберите подходящий мессенджер для авторизации: Viber или Telegram.

9. Отсканируйте предложенный QR-код.

10. Подтвердите в мессенджере, что вам нужна кредитная история.

Залишається повернутися на сайт УБКІ по запропонованому посиланню. Там вказується інформація про діючі і попередніх кредитах, що в результаті допомагає сформувати кредитний рейтинг позичальника. У звіті видно суми позик, поточні заборгованості, банки, де займалися гроші, і інша супутня інформація.

При виникненні будь-яких питань за допомогою звертайтеся в онлайн-чат на сайті УБКІ. Оператори практично миттєво відгукуються, тому можна швидко уточнити будь-які нюанси.

Якщо звернення через інтернет неактуально, тоді можна особисто приїхати в київський офіс або зв’язатися з представниками Українського бюро кредитних історій поштою. Для отримання звіту потрібні 2 документа: паспорт та ідентифікаційний код. Досить прикласти ксерокопії, завірені особистим підписом. Підготувавши документи, ще необхідно скласти заяву на видачу звіту.

УБКІ містить в базі дані 77 620 000 кредитних історій. Раз на рік ви можете безкоштовно запросити в цій компанії детальну інформацію про стан вашої КІ. Якщо протягом 365 днів ви звертаєтеся в компанію повторно, то за отриманий звіт потрібно заплатити 50 грн.

Всеукраїнське бюро кредитних історій

Ще один спосіб дізнатися свою КІ – звернутися в ПВБКІ. У базі цього бюро містяться дані по 50 877 000 кредитних історій.

Для роботи з цим бюро коректний:

 1. Зайдіть на сайт.
 2. Натисніть відповідну кнопку: «Дізнатися детальніше» / «Перевірити зараз» і т.п.
 3. Вкажіть ідентифікаційний код.
 4. Впишіть діючий номер телефону.
 5. Підтвердіть особисті дані, дотримуючись зазначених на сайті кроків.

Ви отримаєте детальний звіт на вказаний при реєстрації адресу електронної пошти. Відображається в кредитній історії статус, дати видачі та оновлення матеріалів, особисті дані, контакти, адреси та, звичайно, всі подробиці щодо діючих і попередніх позик.

У звітах враховується взаємодія з офіційно зареєстрованими фінансовими організаціями.

Актуальну вартість надання послуги можете уточнити на сайті ПВБКІ. На даний момент вона становить 50 грн.

Також можна скористатися послугами ПВБКІ, відвідавши відділення Райффайзен Банк Аваль, ОТП або Укрсоцбанку. Звернувшись до співробітників банку, клієнту потрібно пройти ідентифікацію, підібрати тариф (50-150 грн) і оплатити звіт по КІ.

Міжнародне бюро кредитних історій

Ще один спосіб дізнатися більше про свою документально зафіксованої кредитної статистикою – звернутися в МБКІ. В цьому випадку безкоштовно подати заяву можна при особистому візиті в київський офіс компанії. Результати в друкованому вигляді видаються протягом двох робочих днів. Звіт починається з моменту, коли користувач подав запит. Термінова обробка можлива, але тільки при доплаті. Її розмір становить 100 грн.

Щоб подати заявку, потрібні 2 документа: ідентифікаційний код і паспорт. Відбутися одними копіями не вдасться. МБКІ вимагає від позичальника і оригінали документів, і ксерокопії, які засвідчуються особистими підписами.

Для отримання звіту оформите заяву за певним зразком. Його знайдете на сайті МБКІ.

Можна отримати результати перевірки рекомендованим листом або особисто в руки за допомогою кур’єрської доставки. Надання цієї послуги прив’язане до тарифів Exmoto – логістичної компанії, яка займається доставкою документів.

Заява повинна містити особистий підпис, яку потрібно завірити у нотаріуса. На цю послугу в умовну смету доведеться закласти ще приблизно 150 грн.

Також можете перейти на сайт бюро і оформити онлайн-заявку. За її обробку МБКІ бере 25 грн.

Важливість кредитної історії

Це один з ключових чинників, на основі яких фінансові установи приймають рішення про те, надати позичальнику кредит чи ні. Кредитна історія особливо важлива у випадках, коли людина вперше звертається в мікрофінансову організацію за видачею онлайн-кредиту. У цій ситуації у кредитора є не так багато варіантів, як перевірити який звернувся користувача на предмет платоспроможності, порядності і фінансової дисциплінованості.

КІ – одна з найнадійніших точок опори для прийняття рішень у видачі позики при подібній перевірці. Ще це так зване досьє на позичальника дає кредитору точне уявлення про боргове навантаження на конкретну людину. По ній мікрофінансові організації або банки зможуть приблизно спрогнозувати, чи зможе позичальник своєчасно повернути борг в повному обсязі.

На що впливає кредитна історія:

 • підвищення або зниження шансів на видачу позики;
 • розмір процентної ставки;
 • величина можливої ​​суми кредитування.

Псує кредитну історію несвоєчасне внесення платежів за кредитами. Якщо у позичальника відкритий діючий займ, і він не вносить мінімально допустимий щомісячний платіж, тоді це тягне за собою додаткові штрафи і певні негативні позначки в КІ. Фінансово дисциплінованим людям з позитивною фінансовою статистикою простіше отримати грошову позику в майбутньому.

Погана КІ ще не означає, що кредитор не буде працювати з потенційним клієнтом. Наприклад, в мікрофінансової організації E-Groshi є можливість отримати мікрокредит онлайн навіть у користувачів з поганою кредитною історією. Крім цього фактора наша мікрофінансових організація враховує ще сотні інших. Він, безумовно, важливий, але не є вирішальним при перевірці онлайн-заявок.

На що дивитися в свою кредитну історію

Скориставшись послугами відповідного бюро, ви отримаєте доступ до звіту по попереднім та чинним позиками. Насамперед перевірте, чи немає помилок в наданому документі. Вони могли виникнути через помилково поданих даних з боку банку або після оформлення на ваше ім’я позик з боку третіх осіб (шахраїв).

Які неточності можуть зустрічатися в КІ:

 • неправильні номери договорів;
 • невірні суми боргу;
 • вказівка ​​фінансових організацій, де ви взагалі ніколи не кредитувалися.

Після цього краще перевірити, в якому статусі числяться закриті позики. У відповідному рядку звіту має бути зазначено, що даний кредит закритий. Якщо ж він числиться в стані «Відкритий», то зобов’язання за договором все ще в силі. Ситуація вимагає термінового виправлення.

Приклад вказівки інформації по діючому кредиту в КІ:

На зображенні можна помітити, що в поле про поточну заборгованість зі знаком «-» вказується конкретна сума боргу. До моменту її повного повернення фінансової організації в звіті по КІ людина вважається боржником за цим кредитом. Фактор враховується в борговому навантаженні і зіграє негативно, якщо плануєте оформити нову позику в найближчим часом.

Поточні заборгованості, прострочення, відкриття одночасно декількох кредитних договорів в різних компаніях – все це негативно позначається на привабливості користувача в якості потенційного позичальника. Якщо в зв’язку з цим виникають труднощі з кредитуванням в банках, то сміливо подавайте онлайн-заявку в МФО Є-гроші. У нас шансів отримати мікрокредит значно більше, ніж в інших фінансових установах.

Плюс звернення за мікропозик в МФО – хороша можливість виправити КІ. Взяття нових мікрокредитів і суворе дотримання договірних зобов’язань по ним допоможе поступово поліпшити кредитну історію. Це відмінний шанс і отримати гроші на потреби, і поліпшити кредитний рейтинг.

Поліпшити КІ також можна шляхом почергового оформлення і погашення невеликих позик. Зробити це можна в нашій МФО, де нові клієнти отримують перший кредит онлайн на карту без відсотків.

Як поліпшити кредитну історію

Скориставшись послугами одного із запропонованих вище бюро, ви отримали неприємні звістки про те, що з кредитною історією є проблеми. Щоб оформити новий мікрокредит, потрібно змінити стан КІ в позитивну сторону. Як тепер поліпшити ситуацію?

Що робити для виправлення статистики:

 • повідомте в бюро і фінансова установа, де позичали гроші, про те, що у вашій КІ є помилки (при дійсному наявності таких);
 • закрийте всі заборгованості;
 • заробляйте позитивну репутацію на нових мікрокредитах, своєчасно виконуючи взяті на себе зобов’язання;
 • беріть в майбутньому позики тільки на ту суму, яку 100% повернете до зазначеного в договорі терміну.

Періодично перевіряйте кредитну історію, щоб упевнитися, що на ваше ім’я немає кредитів, які ви не брали.

За законодавством кожен громадянин України має право безкоштовно

перевірити свою КІ 1 раз в рік. Обов’язково варто користуватися цією можливістю, щоб завжди бути в курсі положення справ в особистих фінансах.

Заволодівши персональними, платіжними та контактними даними, шахраї можуть оформити на ваше ім’я кредити. Якщо не виявити цей факт і не виправити, то потім доведеться витрачати додаткові зусилля на відновлення кредитного рейтингу, а також врегулювання становища. На жаль, оформити кредит на картку онлайн без перевірки КІ неможливо. Однак наша МФО лояльно ставиться до позичальників, у яких є негативні позначки в БКІ.

Також іноді допускають помилки фінансові організації. Так, це не пов’язано з шахрайством, однак за випадковим збігом обставин ваш кредитний рейтинг може зіпсуватися, якщо на вас будуть значитися давні прострочення.

Перевірка КІ допоможе виявити будь-які неточності і своєчасно звернутися за виправленням помилок в ту фінансову організацію, яка подавала звіти по вашим заборгованостях.

Як можна взяти кредит без кредитної історії

Можете звернутися в МФО Є-гроші. Якщо ви ще ніколи не брали кредит, то найпростіше отримати позику потрібних розмірів буде в нашій мікрофінансової організації. Для отримання грошових коштів достатньо 2 документів: паспорта та ІПН.

Умови оформлення мікрокредиту в нашій МФО:

 • від 500 до 10000 грн;
 • на 1-30 днів;
 • безвідсоткову позику при першому зверненні.

Наша МФО розглядає заявки навіть тих клієнтів, які мають відкриті борги і негативні позначки в КІ. Шанси отримати автоматичний кредит на карту у них нижче, ніж у відповідальних позичальників, але вище, ніж у банку. Нерідкі випадки, коли клієнти з негативною КІ оформляють у нас кредит онлайн до 10 000 грн. У таких ситуаціях кредитна історія впливає лише на процентну ставку.

Термін зберігання кредитної історії

Найбільше українське бюро (УБКІ) містить у своїй базі інформацію про кожного закритому кредиті. Вона зберігається протягом 10 років з моменту його повного погашення. Подробиці по незакритих позиках зберігаються в базі вічно. Виходячи з цього, можна не сподіватися на те, що з часом кредитна історія нормалізується сама по собі.

Банки та інші фінансові організації співпрацюють з кредитними бюро. Вони обмінюються між собою інформацією, чим і приносять один одному користь. Точна картина по кредитній історії позичальника видно і МФО Є-гроші. Ось тільки у нас ймовірність схвалення мікрокредиту істотно вище, ніж при зверненнях за грошима до інших кредиторам.

Інші теми

image

Це я - Фінансова Подушка!

  Нарешті я тут та готова бути Вашим надійним помічником у фінансових справах 🤩   ...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції VIP Sweet Rewards!

Ми раді повідомити імена щасливчиків, які стали переможцями нашої акції: 1. Чугай Н.В. 2. Че...

Детальніше

image

Переможці акції "Здійснюйте мрії за наш рахунок!"

Вітємо з неймовірним успіхом та вдалим виграшем! Ви - справжні чемпіони, які заслужено зайняли призо...

Детальніше

image

Обрали перших 10 клієнтів, яким списали відсотки!

1. Вишковець Тетяна М. 2. Стричак Ігор Б. 3. Хомутовська Оксана В. 4. Туманов Олег В. 5. Кар...

Детальніше

image

Як дізнатися, чи є у людини кредити?

Щоб дізнатися, чи оформлений на людину кредит, можна звернутися з відповідним запитом до Бюро Кредит...

Детальніше

image

Чи можуть взяти кредит на чужий паспорт?

Деяких клієнтів цікавить питання, чи можна взяти кредит на чужий паспорт? Слід визначити, що це дост...

Детальніше

image

Найдорожчі валюти світу

Деяких людей цікавить питання, яка сама дорога валюта в світі. Треба зауважити, що найдорожча валюта...

Детальніше

image

Як перевести гроші з мобільного рахунку на банківську картку київстар ?

Всі ми давно звикли, що для поповнення рахунку мобільного телефону треба перевести гроші з банківськ...

Детальніше

image

Чи можна взяти кредит на закордонний паспорт?

У більшості випадків банки та інші фінансові організації надають кредити під заставу або на основі...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції "Неймовірна весна - подарунки принесла!"

Нарешті це збулось! Ми розіграли всі подарунки, які обіцяли, тому, зустрічайте переможців! 1 м...

Детальніше

image

Знижка -30% в мобільному додатку!

Нам важливо надавати високоякісний сервіс з гнучкими умовами кредитування. Встановіть наш мобільний ...

Детальніше

image

Що таке ідентифікація?

Як часто ви стикалися з проханням "пройдіть ідентифікацію" і не знали, що це означає та для чого пот...

Детальніше