Що таке кредитні канікули

20.10.2020
Що таке кредитні канікули

Абсолютно реальний і законний спосіб отримати тимчасову відстрочку виплат по кредиту – кредитні канікули. За допомогою цього інструменту можна трохи полегшити собі життя, опинившись в непростій фінансовій ситуації.

В яких випадках може бути корисно отримати кредитні канікули:

Важливо: кредитні канікули допомагають відстрочити черговий платіж, але не скасувати його зовсім.

Хто може оформити кредитні канікули

Скористатися цією можливістю може кожен позичальник, який своєчасно погашав заборгованості по кредиту, але через об’єктивні причини зараз цього зробити не може.

Кому доступні кредитні канікули в Україні:

Ця можливість може бути доступна стосовно іпотеки, автокредитів і рідше – заборгованостей по кредитних картах і овердрафтів. Коли в країні оголошений карантин, оформити кредитні канікули можна для всіх форматів кредитування.

Як оформити кредитні канікули

Щоб скористатися цією опцією в звичайний час, потрібно їхати до фінансової установи, яка надає Вам кредит, і подавати відповідну заяву. Для оформлення кредитних канікул в банку під час активної стадії карантину буде досить подачі онлайн-заявки.

Інструкція, як оформляти кредитні канікули дистанційно:

  1. Перейдіть на сайт кредитора.
  2. Зателефонуйте за офіційним номером телефону компанії або ж скористайтеся іншими можливими способами для зв’язку з її менеджерами: email, рекомендований лист, месенджери і т.д.
  3. Повідомте співробітнику компанії-кредитора інформацію про себе: ПІБ, номер телефону, дані запитуваних документів (зазвичай досить ІПН).
  4. Розкажіть про те, що хочете скористатися даною послугою.
  5. Отримайте повідомлення про рішення фінансової установи про те, яку суму потрібно внести під час кредитних канікул і після них.

Юридичним особам та ФОП для оформлення онлайн-заявки може також знадобитися виписка по поточними рахунками і звітність по падінню доходів або інші документи, що підтверджують погіршення справ в бізнесі.

Автоматично кредитні канікули не активуються, так як ні банк, ні інша фінансова організація в цьому не зацікавлені. Щоб скористатися даним інструментом, необхідно самостійно проявити ініціативу.

Вартість оформлення кредитних канікул

Банкам невигідно відмовлятися від отримання з боку клієнтів щомісячних платежів в стандартному розмірі. Для них це означає відсутність прибутку протягом певного періоду, а також заморожування грошей, виданих позичальнику в кредит. Банківська організація готова піти на поступки, але на певних умовах.

Можливі механізми взаємодії кредитора з позичальником в період кредитних канікул:

Тривалість кредитних канікул встановлюється індивідуально. Цей фактор залежить від умов надання цієї послуги у конкретної фінансової організації.

Способи погашення кредитних канікул

3 приклади ситуацій, коли позичальники оформили кредитні канікули:

Умови по кредитних канікул для військових

Кредитування військовослужбовців може проходити на більш лояльних умовах порівняно зі стандартним пропозицією. У разі прострочень по кредитах громадянам, які належать до цієї категорії, не потрібно платити штрафи і відсотки. Якщо раніше ця особливість була лише ініціативою деяких банків, то зараз вона вже – закон.

Повний набір умов кредитування для військовослужбовців:

Перераховані вище умови поширюються на всіх українських військовослужбовців, включаючи учасників АТО. До цієї ж категорії громадян відносяться люди, які проживають в зоні АТО.

Точна підсумкова сума і формат виплат під час пільгового періоду кредитування залежить від умов конкретного угоди. Якщо ви користуєтеся послугами нашої компанії, 

то уточнити потрібну інформацію по можливостям відстрочок ви можете у менеджерів Є-гроші.

Що потрібно військовослужбовцям для кредитування на пільгових умовах:

Якщо позичальник-військовослужбовець в даний момент знаходиться на службі, не маючи при цьому можливості самостійно звернутися в банк або МФО, то можна вирішити питання через його представника. Щоб фінансова організація змогла сприймати звернувся людини в якості представника військовослужбовця, потрібно пред’явити довіреність, засвідчену у нотаріуса. У ній повинні бути прописані повноваження на коригування та підписання кредитного договору.

Відмова в кредитні канікули

Якщо позичальникові відмовлено в наданні кредитних канікул, він має повне право звернутися до суду. Судові інстанції охоче захищають інтереси українських громадян, особливо в ситуаціях, що стосуються військовослужбовців.

Інструкція, що робити при отриманні відмови в наданні кредитних канікул:

  1. Передайте заяву і необхідний пакет документів в банк або інша фінансова установа, де ви кредитуєте.
  2. Вимагайте, щоб представник організації поставив підпис і печатку, де буде вказана дата подачі заявки.
  3. Заберіть другий примірник заяви.
  4. На цьому етапі бажано звернутися до юриста, який би зміг правильно скласти для вас позовну заяву з доданням необхідних документів і копії заяви, спрямованого в фінансову організацію.
  5. Зверніться до суду з підготовленими паперами.

Термінову фінансову підтримку ви можете отримати в E-Groshi. У нас можна оформити безвідсотковий кредит терміном на місяць. Ми розповімо вам детальніше про кредитні канікули, а також відповімо на будь-які інші питання з приводу кредитування.

Розрахувати кредит