Що таке проблемний кредит

image

Що таке проблемний кредит

Проблемний кредит — це кредит, за котрим позичальник не виконує умови кредитного договору. Така послуга, як кредитування передбачає отримання банком або іншою кредитною організацією фінансової вигоди. Вона полягає у нарахуванні клієнту відсотків за користування кредитними коштами. Внаслідок чого вартість позики істотно зростає. Різниця між первісною та кінцевою сумою споживчого продукту може становити від 30% до 90%. Проте якщо виплати за кредитом припиняються, банк втрачає не лише прибуток, а й власні гроші.

Проблемний кредит потрапляє у цю категорію при регулярному порушенні встановленого графіка платежів, зниженні ліквідності застави чи виникненні обставин, що загрожують виконанню зобов’язань перед банком. Причому раптово такі ситуації не виникають, тривожні дзвіночки можуть надходити протягом досить тривалого періоду. Найбільш поширена причина виникнення прострочень — затримка заробітної плати. Проте для фінансових установ вона не є поважною. Хоча деякі банки все-таки йдуть назустріч клієнтам, пропонуючи продовжити термін кредитування, тим самим збільшуючи власний прибуток.

Розпізнати проблемний кредит можна за допомогою аналізу персональних даних клієнта, особистих контактів, фінансової звітності та ін. Якщо проблемність підтвердиться, позика потрапить під спеціальний контроль на 10 днів. Протягом цього часу фахівці банку ретельно спостерігатимуть за динамікою платежів.

Якщо змін не відбувається, боржнику починають дзвонити з метою:

  • дізнатися причину, через яку утворилася прострочення;
  • перевірити, чи перебуває позичальник у місті, і чи готовий він до діалогу;
  • переконатися у платоспроможності клієнта та отримати усні гарантії повернення коштів.

Якщо після розмови картина не змінюється і можливість неповернення позики залишається високою, банк вживає більш серйозних заходів. До таких відносяться зниження категорії договору, збільшення процентної ставки, застосування штрафних санкцій або нарахування пені у розмірі, передбаченому кредитним договором. Кожен кредитор зацікавлений у добровільному поверненні коштів боржником, позаяк у іншому разі може зазнати великих фінансових збитків.

Варіанти вирішення проблемного кредиту

Існує два підходи, які дозволяють змусити клієнта погасити борг:

  • Добровільний. Для цього розробляється індивідуальний графік внесення платежів, а також комплекс заходів, спрямований на полегшення виплати боргу (списання частини заборгованості, реструктуризація, рефінансування).
  • Примусовий. Кредитор подає позовну заяву до суду або продає справу колекторському агентству. У свою чергу, колектори для досягнення мети використовують більш жорсткі методи.

Для обох сторін найвигіднішим є перший варіант. Однак позичальники не завжди це розуміють і вважають за краще ховатися від кредиторів. В результаті проблемний кредит перетворюється на затяжний судовий розгляд.

Добровільне погашення кредиту

Найбільш вигідним для кредитора варіантом є чітке дотримання клієнтом графіка виплат та своєчасне повернення боргу. Однак часто цього не трапляється, і доводиться зазнавати певних фінансових збитків. У разі проблемного кредиту позичальнику надається можливість добровільно виконати свої боргові зобов’язання. З метою добровільного погашення позики банк спільно з боржником розробляють індивідуальний графік внесення платежів та комплекс заходів, до якого належать списання частини боргу, реструктуризація та рефінансування.

Рефінансування — це отримання нового кредиту для закриття старого. Як правило, умови за новою позикою є вигіднішими для клієнта, тому банки неохоче йдуть на такий крок. Реструктуризація передбачає розподіл боргу на менші суми та продовження терміну дії кредитного договору. Клієнт отримує нову схему виплат, а банк — довше має прибуток із відсотків. Найменше кредитори люблять списувати частину заборгованості, оскільки це тягне за собою великі фінансові втрати.

Примусове погашення кредиту

Повернення грошей примусовим способом передбачає лише два варіанти:

  • продаж справи колекторській фірмі;
  • подання позовної заяви до суду.

Нерідко банки звертаються за допомогою до колекторів чи продають їм справу клієнта за зниженою вартістю. Це не заборонено українським законодавством, тож кредитори мають повне право на таку дію. Методи, які застосовують колекторські агентства для стягнення боргу, виявляються ефективнішими, ніж ті, що використовуються банками. Тому при відмові повертати проблемний кредит, боржник може з ними зіткнутися.

Другий варіант примусового повернення коштів — подання позовної заяви до суду. Після подання позову починається тривалий судовий розгляд, витрати за який лягають також на плечі позичальника. У суді боржник має змогу зменшити суму виплати, спираючись на неправомірне нарахування відсотків та штрафів. Іноді судом виноситься рішення щодо списання частини заборгованості. Однак у більшості випадків судовий розгляд закінчується перемогою кредитора.

Хто може допомогти погасити проблемний кредит

Українські громадяни, які мають проблемні кредити, найчастіше звертаються за допомогою до:

  • фірм, що спеціалізуються на допомозі боржникам;
  • банків для отриманням нової позики;
  • друзів чи родичів.

З недавнього часу на території нашої країни стали активно з’являтися компанії, які обіцяють позбавити від проблемних кредитів та стерти інформацію про клієнта з бази банку. Однак після отримання авансу чи навіть повної оплати своїх послуг просто зникають. Таким чином, людина залишається без грошей та без допомоги.

Деякі банки стали займатися оформленням позик для погашення наявної заборгованості. Незважаючи на далеко не вигідні умови, це чудова можливість позбутися боргу, незважаючи на погану кредитну історію.

Ще один спосіб — зайняти необхідну суму у друзів чи родичів. Однак навіть найближчі люди часом побоюються позичати такі великі суми або ж просто не мають фінансової можливості допомогти.

МФО Є-гроші пропонує оформити позику на суму до 15 000 грн людям, які опинилися у скрутному фінансовому становищі. Це чудова можливість позбутися проблемних кредитів в Україні, а також уникнути судових позовів.

Інші теми

image

Переможці акції "5 років нам - подарунки Вам!"

Друзі, акція "5 років нам - подарунки Вам" підійшла до завершення! Сьогодні ми розіграли наші призи...

Детальніше

image

Більше 1 500 000 грн на допомогу ЗСУ!

Друзі, з самого початку повномасштабного вторгнення всі українці об'єднали свої сили за для допомоги...

Детальніше

image

Допоможемо ЗСУ разом!

Пам'ятаєте? Рівно рік тому, ранок... ти спиш... прокидаєшся від телефонного дзвінка, здіймаєш слухав...

Детальніше

image

Премія FinAwards

2 місце серед лідерів МФО🍐🥳 З кожним днем ​​ми стаємо кращими для Вас – наших клієнтів! Минулого ро...

Детальніше

image

Підтримуємо героїв ЗСУ

Сила українців у єдності та підтримці 🇺🇦 Є Гроші Ком продовжує активно підтримувати військових герої...

Детальніше

image

МБФ "Повернись живим" перераховано 100 000 грн.

Перемога України – безперечна! У цьому переконаний увесь світ. А ми продовжуємо фінансово підтримува...

Детальніше

image

Важлива інформація про списання боргу

Всього списано 316 864,41 грн. Дорогі клієнти! Пріоритетна мета нашої команди - це допомога та пітр...

Детальніше

image

Фінансова підтримка ЗСУ

Робимо все для спільної перемоги! Створюємо міцний тил для героїчний військових та підтримуємо еконо...

Детальніше

image

Продовжуємо фінансову підтримку ЗСУ

Крок за кроком до перемоги, кожен на своєму місці. Наразі мирне небо над Україною залежить від укра...

Детальніше

image

МФБ "Повернись живим" перераховано 110 000 грн.

Кожен новий день спротиву ЗСУ наближає Україну на крок до перемоги! ❗️10% від суми кожної погашеної...

Детальніше

image

100 000 грн. на потреби армії

Продовжуємо активно підтримувати міцну та мужню українську армію! ❗️10% від суми кожної погашеної п...

Детальніше

image

Підтримка ЗСУ

Все буде Україна! З такими мужніми та хоробрими захисниками, патріотизмом, що згуртував народ - все ...

Детальніше