Що таке пролонгація

18.01.2021
Що таке пролонгація

Більше 50% населення країни мають незакриті кредити. В Україні громадянам доводиться кредитуватися в зв’язку з економічним дисонансом – високі ціни на товари і послуги не відповідають доходам більшості українців. Що робити, коли позикові гроші вже потрібно повернути, але потрібної суми на руках поки немає? На щастя, є можливість пролонгувати кредитний договір, якщо ви займали кошти у ліцензованого кредитора.

Пролонгація полегшує повернення позикових коштів, допомагаючи уникнути штрафів через прострочень. Ця додаткова послуга доступна в банках і МФО. Вирішивши оформити онлайн кредит з переказом на карту в нашій МФО, ви в будь-який момент можете активувати пролонгацію. Продовження кредитного договору дозволить уникнути серйозних штрафних санкцій.

У чому суть пролонгації позики

Витоки терміна йдуть від латинського слова «prolongare» – «подовжувати». Під пролонгацією кредиту передбачається продовження періоду, протягом якого позичальник зможе кредитуватися за встановленою договором процентною ставкою. Розміри тіла мікропозик при цьому теж не змінюються – основна сума до повернення залишиться тією ж.

Можливий термін пролонгації залежить від умов конкретної фінансової організації. Вона застосовується на тиждень, 15 днів, місяць або ж на більш тривалий період.

Пролонгований кредит може бути безкоштовно або ж за певну плату. Тут уже все залежить від того, в якій компанії ви кредитуєте.

В яких випадках потрібна пролонгація

Послуга може бути актуальна в різних життєвих ситуаціях. Це ефективний інструмент, що допомагає позичальникові виконати перед кредитором взяті на себе зобов’язання. За допомогою пролонгації ви уникнете нарахування штрафних санкцій і зберегти позитивну репутацію в якості позичальника, не зіпсувавши кредитну історію.

Коли може бути корисна пролонгація позики:

Рекомендуємо уточнити особливості пролонгації ще перед тим, як взяти мікропозик. Необов’язково користуватися цим інструментом, але завдяки розумінню всіх пов’язаних з ним нюансів можна буде додатково підстрахуватися.

Як скористатися послугою

У будь-який час по ходу кредитування клієнт може скористатися пролонгацією. Найчастіше до неї вдаються, коли термін дії кредитного договору добігає кінця, хоча вона може бути задіяна в будь-який момент.

Якщо ви кредитуєте онлайн, наприклад, в компанії Є-гроші, то активуйте пролонгацію на сайті кредитора:

  1. Зайдіть в свій особистий онлайн-кабінет.
  2. Перейдіть до відповідного розділу.
  3. Сплатіть накопичені відсотки або вартість опції (якщо вона платна) і виберіть термін, на який хочете продовжити можливість користування мікропозик.
  4. Перевірте, чи активована опція чи ні.
  5. Якщо є якісь питання, зверніться до менеджерів по телефону або через онлайн-чат.

Якщо пролонгація платна, то оплатити її споживач може не тільки на сайті кредитора. Для цього також доступні платіжні термінали або банківські каси. Важливо тільки знати реквізити мікрофінансової організації, у якій кредитується користувач.

У багатьох компаніях передбачена також автопролонгація. Послуга передбачає автоматичне продовження терміну дії кредитного договору. Підтвердження клієнта при цьому не потрібно. Згідно з умовами угоди автопролонгація продовжить дію процентної ставки тих же розмірів.

Скільки разів можна робити пролонгацію

Багато кредитори допускають багаторазове використання пролонгації. Продовжувати термін користування кредитом найчастіше можна необмежену 

кількість разів, але тільки в рамках певного періоду. Зазвичай оформити пролонгацію можна протягом 365 днів зі старту кредитування. Розмір боргу при цьому не зростає, так як опція передбачає окрему комісію.

Якщо користувач продовжує виплати без порушення умов угоди, процентна ставка залишиться незмінною протягом усього терміну кредитування. При спробах позичальника ухилитися від погашення нарахованих відсотків йому доведеться зіткнутися з санкціями. В цьому випадку кредитор має право нараховувати додаткові комісії і штрафи, спираючись на діючі умови кредитної угоди.

На поширену стандарту, якщо ще не минув рік зі старту дії договору, в будь-який момент позичальник може активувати пролонгацію. Рекомендуємо заздалегідь вивчити особливості цього процесу в конкретній мікрофінансової організації, де ви збираєтеся брати кредит. Це законне і дійсно працює засіб уникнути проблем з кредитною історією і простроченням, тому чому б ним не скористатися в потрібний момент?

Чи вигідна пролонгація

Продовжити співпрацю клієнта з кредитором вигідно обом сторонам угоди. На це є кілька основних причин.

5 вигод пролонгації з точки зору позичальника:

2 вигоди пролонгації з точки зору кредитора:

Коли МФО можуть відмовити в продовженні кредиту

Пролонгація на базі первинних умов зазвичай неможлива, якщо новий клієнт бере в МФО позику вперше. Наприклад, в організації E-Groshi користувачі можуть кредитуватися в рамках безвідсоткового угоди. Коли закінчиться термін дії кредитного договору продовжити його можна, але з певними змінами: процентна ставка вже буде стандартною, як для постійних клієнтів, а не нульовий.

4 випадки, коли позичальникові відмовлять в пролонгації:

Якщо строго дотримуватися пункти договору, в продовження кредитування вам з великою ймовірністю не відмовлять. Головне – чітко знати свої права і те, як працювати з доступними інструментами для зниження кредитного навантаження.

Розрахувати кредит