Що таке тіло кредиту

Що таке тіло кредиту
На належному рівні тема фінансової грамотності не освітлюється ні в школах, ні в університетах (непрофільних) нашої країни. З огляду на цей факт, ви навряд чи чули в повсякденних розмовах згадку про те, що таке тіло кредиту. Розберемося ж детальніше в цьому понятті, щоб ви могли усвідомлено і впевнено користуватися банківськими послугами.
Тіло кредиту – ті гроші, які позичальник бере у банку або МФО в борг. Все, що накапає як плата за користування кредитними коштами, до цього поняття не відноситься.
Що не входить в тіло кредиту
В принципі з попереднього абзацу ви вже дізналися відповідь на питання, яким цікавилися. Щоб уникнути плутанини, внесемо додаткові уточнення.
Що не включає в себе тіло позики:
- нараховані за користування кредитом відсотки;
- комісії при перекладі будь-яких платежів, що відносяться до позики;
- пеня і штрафи за порушення зобов’язань за договором;
- додаткові витрати: оформлення паперів, страховка.
Щоб уточнити розмір тіла кредиту, ви можете відкрити умови кредитного договору. Немає можливості? Тоді запитайте у кредитора виписку з особового рахунку.
Користувачі Є-Гроші можуть подивитися умови кредитного договору в особистому онлайн-кабінеті.
Через що може змінюватися розмір тіла кредиту
Поки діє кредитний договір, позичальник зобов’язаний виплачувати відсотки за користування позиковими засобами і саме тіло боргу. Розміри останнього можуть змінюватися. На цей фактор впливає та форма оплати, яку вибрав позичальник при підписанні кредитного договору. Їх може бути дві: диференційована і аннуїтетна. Розглянемо нижче особливості кожної з них.
Диференційований формат оплати включає в себе зменшення тіла кредиту. Воно стає менше рівно на ту суму, яку позичальник вносить при черговій виплаті.
Аннуїтетний формат оплати (виплати рівними частинами) передбачає спочатку повернення відсотків за кредитування. Починаючи з 2-ї половини терміну, зменшується вже тіло кредиту.
Як виплачувати тіло кредиту без відсотків
У деяких випадках позичальник має право уникнути сплати відсотків, повертаючи при цьому лише основний борг. Це абсолютно легальні способи, які пропонують самі фінансові організації.
3 ситуації, коли це можливо:
- під час дії грейс-періоду (певні пільги для позичальників), який надав клієнтові кредитор;
- при наявності угоди про дострокове погашення кредиту, який не суперечить кредитним договором;
- безвідсоткове кредитування – при першому зверненні позичальника в деяких МФО він може оформити безпроцентну позику, що по суті і є виплатою одного лише тіла кредиту.
За фінансовою підтримкою можете звернутися в E-Groshi. Займіть до 10000 грн на 1-30 днів. Платити за користування грошима не потрібно. Ви оформляєте мікропозик без відсотків і додаткових комісій, повертаючи протягом місяця лише тіло кредиту.
Якщо оформити кредит під 0 відсотків на карту в Україні в МФО Є-гроші, можна не переживати про зміну розміру тіла кредиту. Яку суму клієнт отримав в позику, таку і повертає по закінченню терміну дії кредитного договору.
Детальну інформацію можна дізнатися у відповідних розділах сайту або у менеджерів.