Відмінність кредиту від позики

image

Відмінність кредиту від позики

У чому полягає різниця між кредитом і позикою в Україні? В основу двох понять входить той факт, що одна сторона позичає матеріальні цінності у іншої, зобов’язуючись повернути борг попередньому власнику до настання встановленого терміну. Але є і тонкощі, за якими можна зрозуміти, чим відрізняється кредит від позики у фінансових операціях. У побутовому спілкуванні доречне в ідентичному контексті використання обох термінів. Обидві людини праві, називаючи фінансову операцію так чи інакше. Але в документах застосування до однієї і тієї ж послуги двох різних понять вважається некоректним.

Якщо в договорі виявиться подібна плутанина, він може визнаватися недійсним. Подібні жорсткі заходи можуть накладатися, так як не можна зі стовідсотковою впевненістю стверджувати, що сторони угоди вкладали в поняття кредитів і позик одне і те ж значення в рамках конкретного контексту. Хтось з учасників угоди може порахувати, що мова йде про дві фінансові операції, а не про одну. Щоб ви могли розібратися, в чому полягають відмінності кредиту і позики від Є-гроші або іншої організації, нижче докладно все про це розповімо.

Позика – що це таке

Позика – процес, коли одна особа передає особисті гроші або інші матеріальні об’єкти іншій особі. У цьому випадку одержувач грошових коштів наділяється статусом позичальника. Він тепер може розпоряджатися позиковими майном, але зобов’язується повернути борг в рамках прописаної договором або усної угоди. Форма повернення коштів і терміни встановлюються ще до того, як активи передаються позичальнику.

Що передають людині в якості позики:

 • гроші;
 • товари;
 • інші матеріальні цінності, на які встановлюється фіксована вартість.

Як правило, запозичення відбувається на взаємовигідних умовах. Користувач оплачує певний відсоток від суми за користування позиковими засобами. Хоча в МФО E-Groshi першу мікропозику ми видаємо повністю без відсотків. Ви зможете користуватися позиковими засобами безоплатно протягом 30 днів. До моменту завершення встановленого терміну необхідно повернути повну суму, щоб не платити штрафи. Немає значення, клієнтом якого українського банку ви є. На сайті можна швидко і просто взяти кредит на карту Приватбанку.

Що передають людині в якості позики:

 • гроші;
 • товари;
 • інші матеріальні цінності, на які встановлюється фіксована вартість.

Що таке кредит і хто його може видавати

Кредит є однією з форм позикових відносин. Кілька десятків років тому законодавство відмовлялося від чіткого поділу понять «позика» і «кредит». Сьогодні певні відмінності вже встановлені. Вони не змішуються в суцільну юридичну груду в документообізі мікрофінансових організацій і банків.

Чим відрізняється позика від кредиту в першу чергу? Позику може видавати хто завгодно, а кредитуванням можуть займатися ті, хто отримав спеціальний дозвіл. Ще однією відмінною рисою позик в МФО є більш короткі терміни кредитування. В Є-гроші можна взяти кредит на карту на 1-30 днів, в той час як банк видає грошову позику на термін від 3 місяців.

Кредитні кошти одержувач грошей зазвичай повертає частинами в рамках обумовлених з кредитором строків. Дати виплат заборгованостей встановлені в кредитному календарі. Там же крім нюансів отримання грошових коштів будуть прописані і мінімальні розміри виплат, які необхідно вносити до встановленої дати.

Особливості кредитів:

 • в 100% випадків затверджуються документально;
 • усні угоди неприпустимі;
 • не видаються безоплатно;
 • в якості оплати за послугу нараховуються відсотки від взятої в кредит суми;
 • кредитор і отримувач кредиту вступають в офіційні фінансові відносини після підписання договору;
 • відповідальність лежить на двох сторонах угоди: кредитор зобов’язується своєчасно виплатити повну суму, а отримувач кредиту – повернути все в повному обсязі до встановленої дати.

Цікава відмінність договору позики від кредиту полягає в тому, що кредитний договір може регулювати не тільки питання, пов’язані з видачею та поверненням грошей, а й навіть різні нюанси того, як будуть витрачатися кредитні кошти.

Основна різниця між кредитом і позикою

Щоб було простіше зрозуміти, в чому полягає головна відмінність договору позики від кредитного договору в МФО, банках, пропонуємо їх детально порівняти. Результати порівняння можна побачити в таблиці.

Кредити Позики
Хто в основному видає Банки Мікрофінансові організації
Чи можливі під 0% Практично неможливі (тільки кредитний ліміт не довше ніж на 2 місяці, з великою кількістю обмежень) Можливо в E-Groshi
Обмеження Для отримання грошей потрібне стабільне джерело доходів Видаються навіть без довідки про доходи
Чи можуть фізособи передавати одне одному Ні Так
Відповідальність за договором Обидві сторони Позичальник
Коли вступають в силу зобов’язання З моменту, коли обидві сторони підпишуть договір З моменту передачі грошей
Формат оформлення Письмово Письмово або шляхом усної угоди

Ще однією відмінністю банків від МФО є те, що в більшості мікрофінансових організацій можна взяти кредит 24/7. У банківських установ є фіксований час роботи, вихідні та перерви на обід.

Наявність фінансового посередника

Як ви вже зрозуміли, в поняттях позика і кредит відмінність полягає ще і в тому, хто його видає. Кредитують фізичних осіб спеціальні організації. Простіше назвати їх банками, але правильніше буде сказати, що кредитуванням в Україні можуть займатися всі компанії, які мають відповідну ліцензію. Хоча, зрозуміло, майже по всім кредитам в якості фінансового посередника виступають саме банки.

Позики ж можуть видавати одне одному будь-які фізичні та юридичні особи. Їм фінансові посередники не потрібні. 

Класичний приклад позики без посередників – коли людина просить знайомого або родича, щоб той зайняв йому грошей.

У випадку з мікропозикою, фінансовий посередник може використовуватися, але його наявність вже не буде обов’язковою. Наприклад, син може попросити про цю роль батьків, якщо хоче допомогти грошима близькому другові. Це неформальне посередництво, але тим не менше. Так, усні поруки не передбачають юридичної відповідальності, за те в майбутньому можуть стати важелем тиску на одну із сторін угоди. Тому в більшості випадків в МФО поручителі не потрібні. В Є-гроші, наприклад, для отримання кредитів з автоматичним схваленням потрібні тільки паспорт та ІПН.

Форма реєстрації фінансової послуги

Ще один момент, чим мікропозика відрізняється від кредиту в Україні, закладений в процесі оформлення фінансової послуги.

Розповімо про особливості форми реєстрації з обома поняттями:

 • кредитна угода може бути підписана тільки в письмовій формі;
 • займ може складатися в письмовій або усній формах.

Таким чином, щоб позичити гроші другу, знайомому або, наприклад, родичеві, людині не потрібно паперами підкріплювати увесь процес.

Відсотки за послуги

Позика на відміну від кредиту іноді не передбачає плату за користування позиковими засобами. Чому так відбувається? Дохід від процедури кредитування йде на те, щоб забезпечити рентабельність функціонування банку. А позики (переважно ті, що видаються приватними особами) відбуваються часто на безоплатній основі. Безкоштовних кредитів не буває. А ось мікропозику під 0% можна офіційно оформити прямо зараз в компанії Є-гроші.

Законодавчий та документальний супровід

Кредитні угоди зобов’язані підкріплюватися документально. Щоб вони офіційно вступили в силу, необхідний правильно складений договір. Без виключень. Причому в цьому зацікавлені не тільки фінансові установи, а й ті, хто оформляє кредити (по більшій мірі споживчі, щоб себе убезпечити при оплаті товарів).

У випадку з позиками на законодавчому рівні подібну передачу грошових коштів можна не фіксувати. Проте мікропозики, взяті в офіційно зареєстрованих мікрофінансових організаціях, вже підкріплюються контрактною угодою.

Підкреслимо вищесказане:

 • кредити в 100% випадків вимагають складання договору;
 • мікропозики видаються за договором тільки в тих випадках, якщо ви берете їх в офіційно зареєстрованих компаніях, наприклад, в МФО.

Що краще брати, кредит чи позику

Ви вже розібралися, які відмінності у своїй структурі містять кредити і позики. Тепер залишилося вибрати, що ж з них взяти у вашій конкретній ситуації.

Підведемо підсумки:

 • кредити можна оформити тільки офіційно, підтверджуючи операцію кредитною угодою;
 • безкоштовних кредитів практично не буває, а навіть якщо і зустрінете, то з масою обмежень на зняття та відправку коштів;
 • мікропозику можна зайняти через приватних осіб;
 • позику можна оформити без відсотків, а кредити – ні;
 • у випадку з кредитами, відповідальність за договором лягає на обидві сторони;
 • в позиках відповідальність лягає тільки на позичальника.

У випадку з МФО, оформити кредит онлайн до 10000 грн можна не повідомляючи цілі кредитування. Витрачайте кошти на власний розсуд: оплату комуналки, косметичний ремонт житла, придбання побутової техніки і т.д.

Оформити безвідсоткову мікропозику можна в компанії Є-гроші. Для цього потрібно лише вибрати на кредитному калькуляторі відповідні умови і подати заявку через інтернет. Видача коштів на карту займе 15-20 хвилин.

Інші теми

image

Переможці акції "5 років нам - подарунки Вам!"

Друзі, акція "5 років нам - подарунки Вам" підійшла до завершення! Сьогодні ми розіграли наші призи...

Детальніше

image

Більше 1 500 000 грн на допомогу ЗСУ!

Друзі, з самого початку повномасштабного вторгнення всі українці об'єднали свої сили за для допомоги...

Детальніше

image

Допоможемо ЗСУ разом!

Пам'ятаєте? Рівно рік тому, ранок... ти спиш... прокидаєшся від телефонного дзвінка, здіймаєш слухав...

Детальніше

image

Премія FinAwards

2 місце серед лідерів МФО🍐🥳 З кожним днем ​​ми стаємо кращими для Вас – наших клієнтів! Минулого ро...

Детальніше

image

Підтримуємо героїв ЗСУ

Сила українців у єдності та підтримці 🇺🇦 Є Гроші Ком продовжує активно підтримувати військових герої...

Детальніше

image

МБФ "Повернись живим" перераховано 100 000 грн.

Перемога України – безперечна! У цьому переконаний увесь світ. А ми продовжуємо фінансово підтримува...

Детальніше

image

Важлива інформація про списання боргу

Всього списано 316 864,41 грн. Дорогі клієнти! Пріоритетна мета нашої команди - це допомога та пітр...

Детальніше

image

Фінансова підтримка ЗСУ

Робимо все для спільної перемоги! Створюємо міцний тил для героїчний військових та підтримуємо еконо...

Детальніше

image

Продовжуємо фінансову підтримку ЗСУ

Крок за кроком до перемоги, кожен на своєму місці. Наразі мирне небо над Україною залежить від укра...

Детальніше

image

МФБ "Повернись живим" перераховано 110 000 грн.

Кожен новий день спротиву ЗСУ наближає Україну на крок до перемоги! ❗️10% від суми кожної погашеної...

Детальніше

image

100 000 грн. на потреби армії

Продовжуємо активно підтримувати міцну та мужню українську армію! ❗️10% від суми кожної погашеної п...

Детальніше

image

Підтримка ЗСУ

Все буде Україна! З такими мужніми та хоробрими захисниками, патріотизмом, що згуртував народ - все ...

Детальніше