Як платити кредит в карантин

image

Як платити кредит в карантин

У зв’язку з пандемією коронавирусной інфекції ЗМІ розтрубили поради, як мити руки, носити маски, а, як платити кредит в карантин українцям не повідомили. У складній ситуації від держави і роботодавців підтримки немає, залишається сподіватися на кредиторів.

Не звертайтесь в банки – оформлення затягнеться на цілий день, та й не факт, що заявку схвалять. Простіше і безпечніше позичати гроші в мікрофінансової організації. МФО видають мікропозики по інтернету, що крім зручності оформлення мікропозик ще і знижує ризик захворіти коронавірусів.

Оформляйте кредит в період карантину з дому. Не потрібно їхати в офіс компанії-кредитора, просиджувати в чергах і витрачати час на спілкування з менеджерами. Замість цього знаходитесь вдома і відправте заявку з вашого комп’ютера, до якого проведено інтернет.Система функціонує без вихідних 24/7. Тому ви можете отримати онлайн займ на карту цілодобово.

Подайте заявку на мікрокредитування через сервіс E-Groshi. Новим клієнтам компанія видає онлайн кредит під час карантину на суму до 10 000 грн. Гроші можна отримати на картку будь-якого українського банку. Головне — щоб на рахунку був позитивний баланс. Адже для того, щоб оформити онлайн кредит на карту Приватбанку, потрібно пройти верифікацію.При першому зверненні нічого платити за користування позиченими грішми не потрібно. Новим клієнтам – мікропозик без відсотків.


Чи можна не платити кредит під час карантину

Якщо мова йде про гроші, які ви займали раніше, сплатити кредит під час карантину потрібно в обов’язковому порядку. Чим раніше, тим краще. Так зможете уникнути санкцій у вигляді переплат по мікропозик і погіршення свого рейтингу.

16 березня в Україні прийняли закон, спрямований на підтримку позичальників, що опинилися в складній ситуації. Рятував він людей тільки від нарахування пені та штрафів в період, коли офіційно діяли карантинні заходи. Закон був дійсний лише до 30 квітня. Позичальники могли не платити кредити під час карантину в банках і МФО, але кредитна історія при цьому погіршувалася. Тобто ці люди полегшили життя в короткостроковій перспективі, а в довгостроковій – зробили тільки гірше. З поганою кредитною історією практично неможливо отримати мікропозик в майбутньому.

Платити кредит на час карантину і після виходу з нього потрібно, так як банки та інші фінансові організація все одно продовжать стягнути видані позикові кошти. Криза працює приблизно однаково для всіх: якщо у приватних осіб є проблеми з грошима, то фінансові труднощі виникнуть і у їх кредиторів, адже своєчасно вкладені гроші компанія не поверне.

Негативні наслідки, якщо не виплачувати кредит під час карантину:

 • нараховуються відсотки, пені (винятком стане оперативно введений закон, що враховує нові обставини в країні);
 • погіршується кредитна історія – в майбутньому складніше зайняти гроші у будь-якого офіційно зареєстрованого кредитора;
 • виникає ризик потрапити в чорний список МФО і банків – оформити онлайн-займ в них з цього моменту неможливо;
 • в деяких компаніях «справи» позичальників передаються колекторським службам;
 • систематичні відмови сплатити кредит на карантині приведуть до судового розгляду – кредитор не зацікавлений судитися, але іншого виходу не залишається.

Як платити кредит в умовах карантину

Навіть якщо людина і має намір своєчасно повернути гроші кредитору, то в умовах карантинних заходів зробити це буває проблематично. Особливо проблематично погасити позику при кредитуванні в банку: відділення закриті, доступ до платіжних терміналів перекритий, можливості зайняти і повернути фінанси віддалено в багатьох організаціях немає.

Набагато комфортніше в цьому плані кредитуватися в мікрофінансових організаціях. Працюють в повністю автоматизованому режимі, що дозволяє цілодобово брати кредити на момент карантину і погашати їх в зручному форматі. Процедура кредитування і погашення заборгованостей відбувається у віддаленому режимі.

Як можна погасити кредит під час карантину при зверненні в МФО:

 • через особистий кабінет на тому сервісі, де брали позику;
 • платіжні системи;
 • інтернет банкінг.

Банківська система застаріває. Щоб оформити позику в банках, часто потрібно їхати до відділення, сидіти в черзі, вручну подавати анкету і болісно чекати рішення по видачі коштів.

Як платити кредит після карантину

Складна ситуація наздогнала позичальника. Що робити, якщо за час локдауна на повсякденні витрати пішло настільки багато грошей, що нічим повертати позику? Якщо кредитуватися в банку, то саме туди потрібно звернутися, коли розумієш, що ось-ось станеться прострочення чергового платежу за позикою. Таким шляхом можна підвищити ймовірність, що банківська організація піде назустріч, надавши кредитні канікули – рятівну опцію на короткостроковий період.

Природно, представники банку не раді надавати клієнтам можливість відстрочити платежі по кредитах під час карантину – це їхній хліб.

Щоб отримати кредитні канікули, підкріплюйте довідками причину, по якій немає можливості повернути гроші.

Документи підвищують шанси отримати поліпшені умови. Офіційно можна підтвердити різні факти, що свідчать про неможливість виплачувати тіло позики, відсотки по ньому: раптове звільнення, наявність неповнолітніх дітей, важка хвороба, нещасний випадок.

Для збереження хороших відносин з кредитором краще діяти раніше, ніж почнуть надходити дзвінки від менеджерів. Якщо позичальник розуміє, що не встигне своєчасно повернути гроші, варто заздалегідь попередити про це компанію-кредитора.

Варіанти оплати позики

При кредитуванні в банку варіантів повернення коштів мало. Якщо користуєтеся кредитною лінією монобанк, ПриватБанку або іншого великого банку, то можете скористатися відправкою коштів через мобільний додаток або онлайн-сервіс на кшталт Приват24. Якщо ж у кредитора не передбачена така система або до неї поки немає доступу, залишається тільки погашати заборгованості готівкою.

Оплата кредитів при карантині вимагає особистої візиту позичальника в банк, щоб повернути кошти. Для цього потрібно ризикувати здоров’ям і витрачати годиничасу, просиджуючи в місці, де збирається масове скупчення людей. У плані зручності набагато комфортніше процедура кредитування запропонована в мікрофінансових організаціях. Їх позичальники не відчувають незручностей з відправкою коштів, так як це питання вони можуть залагодити віддалено: будинки, в гостях, на роботі.

Якщо ж кредитуєте в МФО, то варіантів повернення коштів більше:

 • личний інтернет-кабінет на сайті кредитора;
 • платіжні онлайн-системи;
 • мобільний додаток банку або онлайн-сервіс по типу Приват24;
 • платіжні термінали;
 • каса будь-якого українського банку.

Закінчення карантинного періоду додало клієнтам МФО додаткові способи погашення позики готівкою: банківські каси, термінали.

Що робити якщо грошей немає взагалі

Коли зустрічаєтеся з фінансовими труднощами, виручить безвідсотковий мікропозик. Його можна отримати через карту вашого банку, але в цьому випадку діє ряд обмежень: грошима можна користуватися тільки протягом пільгового періоду, відправки позикових грошей на інші карти і зняття готівки в банкоматі супроводжується зняттям відсотків.

Кредитна лінія може виручити тільки в тих випадках, коли хочете щось оплатити за безготівковим розрахунком. В інших ситуаціях кредитування в такому форматі не має сенсу, так як за фактом супроводжується значними витратами.

За дійсно безвідсотковим позикою можете звернутися в мікрофінансову організації. Наприклад, в E-Groshi. У цьому випадку потрібна сума зараховується на зазначену при реєстрації карту. Грошима можете розпоряджатися так, як вважаєте за потрібне. Ніякі відсотки і комісії платити при цьому не треба. Оформити кредит онлайн можна не виходячи з дому. Досить мати паспорт, ІПН, платіжну карту і стабільне інтернет-підключення.

Нові клієнти можуть зайняти в Є-гроші до 10 000 грн під 0%

Складніше буде, якщо вже оформили кредит в умовах карантину – в цьому випадку не передбачена можливість повторного кредитування в МФО. Щоб зайняти нові кредитні кошти, потрібно повернути заборгованості за попереднім займу.

Як під час кризи погасити позику, якщо позичальник на мілині? Чотири можливих інструменту: приватний безвідсоткову позику, кредитні канікули, реструктуризація боргу, рефінансування. Розберемося в кожному детальніше.

При діючих позиках, коли зовсім немає грошей на повернення платежів, на якийсь час виручити зможе приватна позика у родичів, друзів, колег. Тут виділимо важливий нюанс: ви не займаєте фінанси на подальшу їх витрату на споживчі цілі, ви погашаєте позиковими засобами старі мікрокредити. Це допоможе уникнути переплат через штрафи. А ось вже цей приватний позику можна погасити, взявши мікропозик в Є-гроші.

Якщо ваш кредитор допускає таку можливість, можна взяти кредитні канікули. В цьому випадку ви просто перестаєте протягом якогось періоду платити відсотки. Штрафи при цьому теж не нараховуються.

На реструктуризації, рефінансування зупинимося детальніше нижче. Ці варіанти розглянемо детально, щоб вам було простіше зрозуміти, чи підходять вони вам чи ні.

Реструктуризація боргу

Цей інструмент дозволяє змінити поточні умови для конкретного позичальника. З його допомогою можна знизити розмір щомісячних платежів і уникнути штрафів у разі зупинки виплат за відсотками і тілу позики.

Реструктуризація продовжує термін дії договору, але допомагає зменшити розмір щомісячного платежу. Згідно з угодою позичальник поверне позичені кошти пізніше початкового терміну, зате кожен місяць буде повертати мікропозик меншими частинками.

Важливо, щоб реструктуризація стала виходом з ситуації, а не короткостроковим способом сховатися від боргового навантаження. Тобто, цим інструментом потрібно користуватися в тому випадку, якщо ви впевнені, що при нових умовах зможете своєчасно погасити позику.

Не намагайтеся хапатися за реструктуризацію боргу, як за рятувальний круг. Вона може стати, навпаки, зайвим вантажем, який в довгостроковій перспективі обтяжить боргове навантаження на позичальника.

Якщо ви кредитуєте в мікрофінансової організації Є-гроші, то в ситуації, коли не виходить вчасно повернути позикові кошти, можна активувати пролонгацію. Це опція дозволяє продовжити кредитний договір на певний термін, щоб уникнути нарахування штрафів і пені.

Скориставшись пролонгацією при кредитуванні в Є-гроші, термін дії договору продовжується на 10, 20 або 30 днів.

З пролонгацією у вас з’являється в запасі ще один місяць для погашення заборгованостей. Протягом цього періоду діє стандартна процентна ставка – 1,99%.

Це хороша можливість відтягнути або навіть уникнути необхідності платити штрафи і пеню через прострочень.

Рефінансування кредиту

Якщо своєчасно повернути позику не виходить, можете використовувати ще один варіант виходу з ситуації – рефінансування. Це працює просто: у вас займ в одному банку, а ви займаєте новий в іншій організації з поліпшеними умовами. За рахунок цього можна перекрити старий борг і уникнути переплат через прострочень.

Головне – знайти фінансову організацію, яка погодиться працювати з звернулися за допомогою користувачем в цьому форматі. Багато компаній не видають мікрокредити, якщо знають, що у людини не закритий діючий договір кредитування.

Намагайтеся подавати заявку на рефінансування в іншій організації до того, як прострочила заборгованості у нинішнього кредитора.

Чи варто брати кредити під час карантину

Якщо вірити словам експертів, то поточна криза може затягнутися на довгий період. Причому фінансові труднощі можуть стосуватися як забезпечених громадян нашої країни, так і тих, хто знаходиться в зоні ризику: безробітних, багатодітних сімей, матерів-одиначок, студентів без постійного джерела доходів і т.д.

Є сенс кредитуватися тільки на особливо вигідних умовах. Важливо в цей період не заганяти себе в складну ситуацію, а, навпаки, намагатися вийти з неї з мінімальними втратами. Краще вибирати пропозиції, які передбачають безпроцентні умови при першому зверненні.

Якщо зважилися позичати гроші в період введення державою карантинних заходів, то краще робіть це віддалено. Це і безпечніше для вашого здоров’я, і ​​зручніше з точки зору економії часу. Звернутися за кредитуванням можна в мікрофінансову організацію. Наприклад, в Є-гроші. До речі, у нас перший мікрокредит видається на особливо вигідних умовах. Видаємо до десяти тисяч гривень з можливістю повернення позикових коштів протягом 30 днів.

Скільки буде вам коштувати мікрокредитування в нашій МФО, можете прорахувати на онлайн-калькуляторі. Він є на нашому сайті. Відразу скажемо, що нові клієнти у нас за перше кредитування не платять. Тому, якщо ви відчуваєте фінансові труднощі, подавайте заявку в Є-гроші.

МФО з автоматичним схваленням — зручний сервіс для отримання позикових коштів. Щоб оформити кредит, потрібні тільки паспорт, ІПН і стабільне підключення до мережі.

Інші теми

image

Переможці акції "5 років нам - подарунки Вам!"

Друзі, акція "5 років нам - подарунки Вам" підійшла до завершення! Сьогодні ми розіграли наші призи...

Детальніше

image

Більше 1 500 000 грн на допомогу ЗСУ!

Друзі, з самого початку повномасштабного вторгнення всі українці об'єднали свої сили за для допомоги...

Детальніше

image

Допоможемо ЗСУ разом!

Пам'ятаєте? Рівно рік тому, ранок... ти спиш... прокидаєшся від телефонного дзвінка, здіймаєш слухав...

Детальніше

image

Премія FinAwards

2 місце серед лідерів МФО🍐🥳 З кожним днем ​​ми стаємо кращими для Вас – наших клієнтів! Минулого ро...

Детальніше

image

Підтримуємо героїв ЗСУ

Сила українців у єдності та підтримці 🇺🇦 Є Гроші Ком продовжує активно підтримувати військових герої...

Детальніше

image

МБФ "Повернись живим" перераховано 100 000 грн.

Перемога України – безперечна! У цьому переконаний увесь світ. А ми продовжуємо фінансово підтримува...

Детальніше

image

Важлива інформація про списання боргу

Всього списано 316 864,41 грн. Дорогі клієнти! Пріоритетна мета нашої команди - це допомога та пітр...

Детальніше

image

Фінансова підтримка ЗСУ

Робимо все для спільної перемоги! Створюємо міцний тил для героїчний військових та підтримуємо еконо...

Детальніше

image

Продовжуємо фінансову підтримку ЗСУ

Крок за кроком до перемоги, кожен на своєму місці. Наразі мирне небо над Україною залежить від укра...

Детальніше

image

МФБ "Повернись живим" перераховано 110 000 грн.

Кожен новий день спротиву ЗСУ наближає Україну на крок до перемоги! ❗️10% від суми кожної погашеної...

Детальніше

image

100 000 грн. на потреби армії

Продовжуємо активно підтримувати міцну та мужню українську армію! ❗️10% від суми кожної погашеної п...

Детальніше

image

Підтримка ЗСУ

Все буде Україна! З такими мужніми та хоробрими захисниками, патріотизмом, що згуртував народ - все ...

Детальніше