Як покращити кредитну історію

image

Як покращити кредитну історію

Кредитна історія – репутаційний фактор, що впливає на те, видадуть позичальникові кредит чи ні. Це не головна складова аналізу при перевірці заявок, але точно є однією з основних. Якщо ви розумієте важливість того, щоб завжди мати можливість підстрахуватися кредитними грошима, то необхідно підтримувати позитивний статус кредитної історії. Не будемо втомлювати вас моралями з приводу того, що важливо вчасно погашати заборгованості. Замість цього розповімо, чи можна поправити кредитну історію, якщо вона вже зіпсувала.

Що приховано за поняттям «кредитна історія»

Спершу давайте розберемося, що включає в себе КІ, щоб розуміти, як працювати з її коригуванням. У ній міститься інформація з приводу того, як клієнт виконує зобов’язання за всіма взятими кредитами. Також в КІ вказується частота запитів на кредитування.

Успішно закриті кредити з часом виключаються з кредитної історії. Відкриті ж позики зберігаються в її архіві, поки не будуть погашені.

Всі дані по кредитній історії кожного позичальника знаходяться в Українському бюро кредитних історій. Скорочено цей інформаційний провайдер називають УБКІ. Доступ до даних, що містяться в архівах УБКІ є у кожного великого фінансової установи. Це дозволяє банкам і МФО оцінювати дисциплінованість і відповідальність кожного позичальника не з розповідей і обіцянкам клієнтів, а грунтуючись на кредитному рейтингу.

Приходимо до висновку: щоб виправити кредитну історію, потрібно в першу чергу погасити заборгованості за відкритими кредитами.

Причини погіршення кредитної історії

Чому у позичальника може погіршитися КІ:

 • є прострочення, затримки по виплатах;
 • на ім’я позичальника оформили кредит шахраї (зрозуміло, ніякі договірні угоди при цьому не дотримувалися);
 • технічна помилка – подача невірної інформації з боку банку або МФО;
 • по деяких кредитах виплати відбувалися не в повній мірі.

Якщо говорити про додаткові фактори, які можуть призвести до негативної КІ, можна виділити перекредитування – надмірну боргове навантаження на позичальника, негативний досвід в статусі поручителя і т.д.

Якщо ви зіткнулися з подібними ситуаціями, потрібно очистити кредитну історію.

Негативні наслідки зіпсованої кредитної історії

Перша і найочевидніша причина, чому не варто запускати кредитну історію – складності з отриманням нових кредитів.

Інші негативні наслідки проблем з КІ:

 • неможливо виїхати за кордон офіційним способом;
 • ризик конфіскації майна;
 • загрози з боку колекторських служб або співробітників банку / МФО;
 • потрапляння в чорний список УБКІ – означає втрату статусу надійного позичальника; 
 • заборона на поручительство по мікропозик з боку третіх осіб.

Розраховувати на кредитування, маючи негативну КІ, можна тільки при зверненні в Є-гроші.

Наша мікрофінансових організація максимально лояльна до клієнтів, тому шанси на отримання мікрокредиту є навіть у громадян з поганою кредитною історією.

Способи перевірки своєї кредитної історії

Є 3 варіанти:

 • подайте заявку на перевірку через сайт УБКІ;
 • скористайтеся приватбанківських терміналом самообслуговування, відкривши сторінку «КІ БКІ»;
 • скачайте мобільний додаток «Приват24» і перейдіть в розділ «Запит КІ».

Як бачите, для отримання допомоги не потрібно нікуди їхати особисто. Надання інформації по репутації клієнта в ролі позичальника відбувається повністю в віддаленому режимі.

Згідно із законом кожен громадянин України може безкоштовно перевірити кредитну історію 1 раз в рік.

За повторні звернення вже потрібно буде платити.

Чи можна очистити або видалити досьє УБКІ

Перше на чому потрібно зупинитися в детальному розгляді цього питання – компанії, нібито допомагають відновити кредитну історію. Все це спектакль, ким би не надавалися псевдоексперти: колишніми співробітниками кредитного бюро, впливовими менеджерами або лукавими програмістами. Причому при зверненні до них автоматично шахраєм станете і ви, так як фактично спробуєте підробити важливі дані.

Поліпшення кредитної історії можливо, але тут потрібен планомірний підхід з точковою ліквідацією заборгованостей по всіх відкритих кредитами. Якщо ви шукаєте якісь секретні маніпуляції або Лайфхак, то це явно не той випадок.

Основні способи поліпшити кредитну історію

Для виправлення ситуації допоможе або повернення заборгованостей, або визнання договору недійсним. При цьому важливим фактором буде й дисципліноване виконання договірних зобов’язань по майбутнім позиками.

Тонкощі визнання договору недійсним розглядати не будемо. Це буде приблизно схоже на те, як через текст навчити вас управляти самурайської катаної. Тут потрібна допомогою кваліфікованого юриста, який спеціалізується на подібних питаннях. Просто підказуємо вам, що визнання кредитів недійсними можливо. Як наслідок за вирішенням цього питання піде поліпшення КІ.

А що робити, якщо немає можливості або бажання звертатися до юриста? Коли не хочеться шукати якісь сірі і чорні обхідні шляхи, а лише є потреба в якихось дієвих інструментах для зниження кредитної навантаження. Поговоримо про це нижче.

Як своїми силами поліпшити кредитну історію, закривши заборгованості за відкритими позиками без юристів і махінацій:

 • позику у приватної особи;
 • пролонгація;
 • рефінансування;
 • мікропозик.

Перший спосіб: взяти позику у приватної особи для перекриття боргів. Не найгірший варіант, з урахуванням того, що людина, що дає в борг, за замовчуванням до вас лояльний. У цьому випадку постарайтеся зайняти суму, яка б покрила всі заборгованості по кредиту.

Домовтеся про найбільш оптимальних умовах, в ідеалі буде, якщо у вас вийде взяти позику без відсотків. Головне – стримати домовленості, інакше постраждають ваші відносини з колегою / другом / родичем. Повернути їх довіру ще складніше, ніж відновити КІ.

Другий спосіб: пролонгація. Ви продовжуєте термін дії договору, щоб уникнути прострочень і штрафів. Послуга пролонгації передбачена в компанії E-Groshi. Скористатися продовженням договору за обумовленою процентною ставкою можна протягом року з моменту кредитування. Виняток прострочень по мікрокредитів дозволить не допустити погіршення КІ.

Третій спосіб: рефінансування. Передбачає отримання нового кредиту на суму, яка дозволяє покрити всі сформовані заборгованості. На це може піти як кредитор, з яким ви зараз співпрацюєте, так і сторонні фінансові організації. Підсумкова сума до повернення виросте, зате вийде уникнути поточних проблем і підвищити свій кредитний рейтинг.

Четвертий спосіб: поліпшення кредитної історії шляхом мікрофінансування на невелику суму. Про це варіанті вирішення проблеми детальніше поговоримо нижче. Це, мабуть, самий простий і ефективний метод, тому йому приділимо більше уваги окремо.

Виправити кредитну історію за допомогою мікропозик

Відновлення кредитної історії – це тривалий і нешвидкий процес. З одного боку потрібно закрити всі поточні заборгованості за відкритими кредитами, а з іншого – оновити свій кредитний рейтинг шляхом дисциплінованого виконання нових взятих зобов’язань. Способи погашення поточних заборгованостей розглянули вище, а тепер поговоримо про те, як поліпшити репутацію позичальника, взявши і своєчасно повертаючи нові мікропозики в МФО.

Ви можете звернутися в мікрофінансову організацію за швидким кредитуванням. Протягом 10-20 хвилин можна оформити свій перший позику, а наступні – ще швидше. Перший кредит онлайн на карту під 0 відсотків отримують тільки що зареєстровані користувачі. Суму і терміни ви обираєте самостійно. Головне — правильно розрахувати свої сили і вчасно погасити заборгованість.

Першу позику в МФО Є-гроші видається без відсотків. Що вам це дасть? Успішно закривши серію кредитів на невеликі суми, ви можете не тільки отримати гроші на споживчі та іншого роду потреби, а й змінити кредитну історію.

Тут тільки важливо грамотно підібрати умови кредитування. Щоб уникнути зворотного ефекту, потрібно займати в МФО ту суму, яку ви точно зможете своєчасно повернути. Це дійсне ефективний засіб поліпшення КІ, якщо правильно його використовувати. Для поліпшення КІ також можна оформити кредит онлайн з переказом на карту в МФО і своєчасно його погасити. Після декількох подібних маніпуляцій ваш кредитний рейтинг стане набагато вище.

Переваги того, щоб оновити кредитну репутацію за допомогою мікрокредитів:

 • потрібен 1 документ – паспорт (іноді потрібні права або ідентифікаційний код);
 • запити приймаються від усіх українців, які досягли повноліття;
 • широкий віковий цензор (наприклад, в Є-гроші від 18 до 60 років);
 • проста процедура оформлення – для відправки заявки потрібні тільки реєстрація, онлайн-анкета і вибір оптимальних умов;
 • перша позика під 0%;
 • шанси отримати схвалення вище, ніж при зверненні в банк;
 • онлайн-оформлення – не потрібно нікуди їхати, достатньо доступу до інтернету.

Висновок

Приходимо до висновку: щоб змінити кредитну історію, важливо зробити 5 кроків:

 1. Перевірити свою КІ на сайті УБКІ (раз на рік безкоштовно).
 2. Видалити з історії все кредити, оформляється не вами (технічні помилки, підступи шахраїв), визнавши їх недійсними, – для цього можна звернутися в бюро або в які подавали некоректні дані банки / МФО. 
 3. Обнулити свої заборгованості, погасивши тіло кредиту, відсотки і штрафні санкції – якщо зараз фінансової можливості немає, то вдатися до рефінансування, пролонгації або приватним позиках.
 4. За рахунок взяття і успішного закриття серії мікрокредитів нормалізувати свою КІ.
 5. Підтримувати репутацію фінансово дисциплінованого позичальника, своєчасно виконуючи умови за договором.

Якщо ви хочете зробити перший конкретний крок до поліпшення кредитної історії, то спробуйте співпрацю з МФО Є-гроші. Шанси отримати автоматичний кредит на карту будуть нижче, ніж у добропорядних позичальників. Але все-таки вище, ніж якщо звертатися до банківської установи. У нас можна зайняти до 10000 грн під 0%, звертаючись вперше. Закривши без зриву терміну перший і наступні боргові зобов’язання, ви безальтернативно поліпшити свій кредитний рейтинг.

Інші теми

image

Це я - Фінансова Подушка!

  Нарешті я тут та готова бути Вашим надійним помічником у фінансових справах 🤩   ...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції VIP Sweet Rewards!

Ми раді повідомити імена щасливчиків, які стали переможцями нашої акції: 1. Чугай Н.В. 2. Че...

Детальніше

image

Переможці акції "Здійснюйте мрії за наш рахунок!"

Вітємо з неймовірним успіхом та вдалим виграшем! Ви - справжні чемпіони, які заслужено зайняли призо...

Детальніше

image

Обрали перших 10 клієнтів, яким списали відсотки!

1. Вишковець Тетяна М. 2. Стричак Ігор Б. 3. Хомутовська Оксана В. 4. Туманов Олег В. 5. Кар...

Детальніше

image

Як дізнатися, чи є у людини кредити?

Щоб дізнатися, чи оформлений на людину кредит, можна звернутися з відповідним запитом до Бюро Кредит...

Детальніше

image

Чи можуть взяти кредит на чужий паспорт?

Деяких клієнтів цікавить питання, чи можна взяти кредит на чужий паспорт? Слід визначити, що це дост...

Детальніше

image

Найдорожчі валюти світу

Деяких людей цікавить питання, яка сама дорога валюта в світі. Треба зауважити, що найдорожча валюта...

Детальніше

image

Як перевести гроші з мобільного рахунку на банківську картку київстар ?

Всі ми давно звикли, що для поповнення рахунку мобільного телефону треба перевести гроші з банківськ...

Детальніше

image

Чи можна взяти кредит на закордонний паспорт?

У більшості випадків банки та інші фінансові організації надають кредити під заставу або на основі...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції "Неймовірна весна - подарунки принесла!"

Нарешті це збулось! Ми розіграли всі подарунки, які обіцяли, тому, зустрічайте переможців! 1 м...

Детальніше

image

Знижка -30% в мобільному додатку!

Нам важливо надавати високоякісний сервіс з гнучкими умовами кредитування. Встановіть наш мобільний ...

Детальніше

image

Що таке ідентифікація?

Як часто ви стикалися з проханням "пройдіть ідентифікацію" і не знали, що це означає та для чого пот...

Детальніше