Як рахувати відсотки за позикою

20.04.2021
Як рахувати відсотки за позикою

Збираєтеся звернутися за кредитуванням в банк чи МФО? Від вашої відповіді залежить, який із способів розрахунку позики краще підійде в конкретній ситуації. Банки, мікрофінансові організації підраховують нарахування по кредитах і мікропозиках по-різному. У МФО актуальний підрахунок за кожен день користування позиковими коштами. У банках – зазвичай за місяць або інший тривалий період.

При підрахунку має значення і тип обраної позики, так як кожна фінансова установа пропонує унікальні умови, грунтуючись на своїй кредитній стратегії. Детальніше про формули, за якими можна розрахувати відсотки по позиці онлайн, розповімо нижче.

Як відбувається нарахування відсотків

4 важливих складових частини нарахування заборгованостей по кредиту/позиці:

Всі ці моменти докладно прописуються в кредитному договорі.

Розрахунок за позикою виконується згідно з тим, які умови передбачені в рамках конкретного кредитного продукту.

За стандартним типовим договором нарахування за фінансову підтримку з боку банку/МФО відбуваються на загальну суму мікропозики за весь час фактичного користування позиченими грошима. Якщо договір не має унікальних специфічних особливостей, тоді плата за послугу розподіляється в рамках встановленої кількості платежів. Якщо умови угоди передбачають погашення заборгованостей однією сумою, тоді розрахунок відсотків за позикою здійснюється до кінця визначеного терміну. Також погашення боргу може відбуватися частинами: потижнево, помісячно. При часткових виплатах порахувати відсотки за позикою онлайн можна, спираючись на дати внесення платежів за залишком заборгованості.

Звертайте увагу на нюанси. Наприклад, нарахування% відбувається на календарні дні, через що правильно буде врахувати, скільки днів в поточному році – 365 або 366, а також у місяці – від 28 до 31.

Іноді в договорі може не вказуватися періодичність, з якою необхідно вносити платежі по мікропозиці. У цьому випадку погашення заборгованостей відбувається щомісяця до моменту, поки позичальник не поверне позикодавцеві весь борг. Для нових клієнтів справа є ще простішою. Вони можуть оформити безвідсотковий кредит на суму до 15 тисяч гривень. Вирішивши взяти кредит онлайн в МФО Є-гроші, ви підписуєте кредитний договір за допомогою смс-коду. Перш ніж підписувати, ретельно ознайомтеся з його умовами.

Формули для розрахунку

Загальноприйняті 2 основні формули розрахунку відсотків за позикою в Україні:

Перша формула більш актуальна при зверненні в мікрофінансові організації, наприклад, в МФО Є-гроші. А підходи зі складними% властиві традиційним банківським кредитам споживчого або іпотечного типу. я

Відповідну формулу, по якій краще виконувати розрахунок відсотків за договором позики в вашому випадку, уточнюйте в тій компанії, де збираєтеся зайняти кошти. Заодно зможете перевірити, наскільки кредитор відкритий для докладного консультування клієнтів. Крім простої формули нарахування відсотків, наші клієнти отримують і інші переваги. Наприклад, ми надаємо можливість оформити кредит на карту 24/7.

Як розрахувати прості відсотки

Як рахувати відсотки за позикою в цьому випадку? Для початку дізнайтеся у кредитора розмір пропонованої процентної ставки. Далі подивіться на кількість днів у поточному році, а також визначіться, яку суму в гривні і на який термін збираєтеся займати.

Зібравши базову потрібну інформацію, вже можна розраховувати, у скільки ж обійдеться фізичній особі отримання грошей. Можете виконати розрахунки самостійно або ж скористайтеся спеціальними кредитними калькуляторами. Їх можна використовувати безкоштовно прямо через інтернет, потрібно лише вказати основні дані про те, на яких умовах оформляється мікропозика. Якщо умови кредитування виявляться задовільними, просто натисніть на кнопку «Отримати кредит». Послуга доступна для клієнтів будь-якого українського банку. У тому числі можна оформити кредит на карту Приватбанку.

Для обчислення скористайтеся інструкцією:

В чому полягає суть підходу?

Тут все розраховується щодо вихідної суми мікропозики. Щомісяця клієнт буде перераховувати в МФО або банк фіксовану частину виплат до тих пір, поки заборгованість не буде погашена в повній мірі.

Розрахунок складних відсотків

Другий спосіб, як правильно розрахувати відсотки за позикою в Україні:

розрахуйте дані за формулою:
ОТРИМАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ ^ КІЛЬКІСТЬ РОКІВ ВИКОРИСТАННЯ МІКРОКРЕДИТУ.

Так виглядає найпростіший варіант розрахунку. У ситуаціях, коли договір передбачає перерахунок процентної ставки протягом року, формула видозмінюється.

Як розраховувати відсотки при рефінансуванні позики

При рефінансуванні старий кредит з усіма його особливостями покривається новим. Відбувається своєрідна зміна тарифікації. Іноді цим ходом вдається знизити ставку, іноді – продовжити термін користування грошима, зменшивши щомісячне кредитне навантаження.

Щоб перевірити, чи виявилися нові умови після рефінансування вигіднішими попередніх, потрібно застосовувати одну із загальноприйнятих формул. Тут краще підходити до випадку індивідуально і користуватися підтримкою фінансових консультантів.

Допомогти розрахувати умови при рефінансуванні зможуть менеджери тієї організації, де клієнт збирається взяти новий кредит. Формули можуть істотно відрізнятися, виходячи з тих умов, на яких зараз кредитується користувач.

Розрахуємо можливі умови мікрокредитування на кількох типових прикладах.

Приклади розрахунків відсотків у різних ситуаціях

Приклад №1

Припустимо, якийсь Іван Максимович звернувся в МФО Є-гроші за мікропозикою в розмірі 10 000 грн. Позикові кошти він взяв на 30 днів.

Новим клієнтам компанії Є-гроші пропонується безвідсоткове мікрокредитування при першому зверненні.

За користування кредитними коштами покупець не переплатить жодної гривні. Яким чином це можливо? Цьому сприяє безвідсоткове мікрокредитування для нових клієнтів мікрофінансової компанії E-Groshi. Таким чином, Іван отримав кредит на 10 000 без відмови і повернув рівно таку ж суму. Надалі клієнт буде кредитуватися за стандартною відсотковою ставкою.

Приклад №2

Анатолій Степанович звернувся в Є-гроші повторно за сумою розміром в 10 000 грн. Він зобов’язується повернути фінанси протягом місяця. Тепер Анатолію дістається базова пропозиція – 2,2% за кожен день, поки користується кредитними грошима.

Так як в цьому випадку теж діє разове погашення всієї суми, користувач заплатить 220 грн за кожну добу користування позиковими коштами. У будь-який момент клієнт може погасити мікропозику достроково, щоб заплатити за послугу менше.

Стандартна відсоткова ставка в Є-гроші для клієнтів, які звертаються за мікропозикою повторно, становить від 1,9 до 2,2% в день.

Приклад №3

Сергій Сергійович звернувся за мікрокредитом в розмірі 5000 грн на 10 днів. Для нього діяла стандартна процентна ставка 2,2%, але при цьому він скористався промокодом на знижку в 50%.

Тепер за кожен день користування позиковими коштами Сергію доведеться заплатити всього 1,1% від загальної суми позикових коштів. Отже, переплата складе всього 550 грн за 10 днів кредитування.

Свій перший промокод на знижку до 30% ви можете отримати, звернувшись в технічну підтримку компанії Є-гроші.

В мікрофінансовій організації E-Groshi розрахувати умови кредитування можна всього за 10 секунд. На будь-якій із сторінок сайту є кредитний калькулятор, який моментально покаже, скільки потрібно буде заплатити за користування мікропозики протягом обраного періоду.

Розрахувати кредит