Як розмовляти з колекторами

image

Як розмовляти з колекторами

Майже кожна доросла людина, що представляє, як працює банківська система, щось знає про колекторах. Комусь здається, що колекторські агентства – звірі, що вимагають гроші з простих громадян України. Інші ставляться до них з розумінням, спираючись на те, що люди роблять свою роботу, регульовану українськими законами і Цивільним кодексом. Важливо розуміти, як правильно розмовляти з колекторами, щоб відстояти свої права і піти від переслідування.

Чітке розуміння дій в подібній ситуації допоможе вам жити спокійно, позбувшись від настирливих дзвінків з боку колекторських агентств.

Хто такі колектори

Колекторами називаються співробітники спеціальних агентств, які займаються поверненням коштів з боку боржників. В їхньому арсеналі можуть бути тільки законні способи взаємодії з клієнтами компаній. Подібні агентства викуповують борги фінансових організацій або залучаються банками в якості третьої особи, що допомагає вирішити виниклу суперечку.

Колекторські агентства цікаві для фінансових організацій, так спеціалізуються на повернень позикових коштів. Вони здатні швидше «вичавити» з боржника потрібну суму, використовуючи певні механізми взаємодії з ним.

Ключові інструменти впливу на клієнтів у колекторів – це смс-повідомлення і дзвінки. Для повернення боргів вони тиснуть на позичальників психологічно. Колектори прагнуть до того, щоб в якийсь переломний момент боржник все-таки знайшов спосіб повернути гроші: перепозичити, випросив потрібну суму у близьких людей, продав дуже цінну річ і т.п. На цьому етапі представники колекторських агентств здатні говорити як в доброзичливому тоні, так і з відвертим хамством і вимогами. Тут вже кожна організація вибирає свою стратегію спілкування з позичальниками.

Навіть якщо колектори не володіють договором, але були найняті банком, то вони мають усю основною інформацією про боржника:

  • паспортними даними;
  • адресою прописки;
  • місцем роботи;
  • контактною інформацією.

Колектори не мають права погрожувати вашому житті і шантажувати.

Представники подібних компаній можуть загрожувати хіба що зверненням до суду для вирішення спору, а також відповідної адміністративної відповідальністю. Чи варто зупинятися на тому, що ніяке фізичний вплив з їх боку неприпустимо і поготів?

Права колекторів

На що в дійсності здатні колекторські агентства щодо позичальника? Давайте ж визначимося з тієї самої рисою, за яку їх представникам переходити заборонено згідно з українським законодавством.

Права колекторів:

  • спілкуватися з боржником щодо причин, через які він не повертає позикові кошти;
  • дзвонити по контактам, залишеним позичальником при подачі заявки на позику – на це має бути письмова згода самого позичальника;
  • дзвонити іншим особам, чиї контакти залишав у своїй анкеті боржник – на це також повинно бути добровільна згода людини;
  • організувати особисту зустріч, де предметом обговорення буде борг людини згідно конкретному кредитному договору;
  • списувати кошти з карт користувача, якщо він порушив умови кредитного договору і не виконав своєчасно взяті на себе зобов’язання – в кредитному договорі повинен згадуватися пункт про згоду клієнта на договірне списання грошей;
  • співпрацювати з іншими колекторськими фірмами з метою стягнення боргу;
  • продавати кредити позичальника іншим компаніям, якщо такий пункт передбачений у договорі.

Якщо колектори перейшли перераховані вище кордону, то вони порушують закон України. Спілкуватися з колекторами не доведеться, якщо дотримуватися термінів по виплатах мікропозики до 10000 грн. Якщо виникнуть складності, ви завжди можете активувати пролонгацію щоб уникнути штрафних санкцій.

Що не мають права робити колектори

5 ситуацій, коли колектори надійшли неправомірно:

  • принизили гідність і честь людини;
  • використовували обманні методи: представилися працівниками силових структур чи правоохоронних органів і т.п .;
  • завищили загальну суму боргу, не маючи на те дійсних підстав;
  • розголосили третім особам персональні дані, контакти і деталі кредитних зобов’язань позичальника без його письмової згоди на це;
  • намагалися шантажувати, залякати або загрожувати людині.
  • Здійснювати перераховані вище дії фірми-колектори не мають права.

Що робити якщо колектори погрожують

Як говорити з колекторами, якщо ситуація дійшла до погроз? Якщо вони обмежуються можливим зверненням до суду та адміністративною відповідальністю – це допустимо. Якщо ж йдуть прямі погрози фізичного впливу, шантаж або щось подібне, то знайте, що в поточному розмові є тільки один дійсний правопорушник – представник колекторського агентства.

Як правильно розмовляти з колекторами при прямі погрози:

  • повідомити про усвідомлення проявляється маніпуляції;
  • сказати, що пам’ятаєте про борг, платити не відмовляєтеся, ситуацію контролюєте;
  • дати зрозуміти співробітникові, що залишите скаргу його начальству про те, що він переходить межі дозволеного;
  • сказати, що збираєтеся вирішити це фінансове питання через суд.

Головне – не піддавайтеся на провокації. Потрібно спілкуватися з колекторами, не беручи близько до серця звинувачення, розмови про можливі величезних штрафах і перехід на особистості. Ще один популярний маніпуляції ційний інструмент при спілкуванні з позичальниками – залякування про те, що про боргові зобов’язання дізнаються близькі люди. При цьому представник колекторської служби підливає масла в вогонь, називаючи реальні імена друзів, колег, родичів.

Вирішивши оформити кредит на карту в нашій МФО, ви можете не боятися похмурих чоловіків у чорних куртках. Перш, ніж передати справу клієнта в колекторське агентство, ми всіляко намагаємося допомогти у вирішенні проблеми, що виникла

Основні моменти в спілкуванні з колекторами

Почувши у слухавці представників колекторської служби, не варто очікувати з боку співрозмовника добродушного тону, розуміння вашої ситуації і ввічливості. Ці люди звикли працювати жорстко, грубо і нетактовно. Проте не варто піддаватися психологічному тиску.

Чітко і впевнено відстоюйте свою позицію, щоб колектор зрозумів, що ви не піддаєтеся на його провокації.

Розмовляти з колекторами в Україні найчастіше вкрай складно, проте правильно поставивши себе в діалозі, можна забезпечити собі подальше спокій. Нижче ми перерахуємо відпрацьовану методологію правильного розмови з представниками подібних служб.

Інструкція, як правильно побудувати розмову з колекторами:

  1. Попросіть співрозмовника представитися, на даному етапі цікаво дізнатися ПІБ людини і назву організації, яку він представляє.
  2. Повідомте, що розмова записується, і ви не маєте наміру продовжувати спілкування в форматі погроз і шантажу.
  3. Спілкуйтеся впевнено, не допускайте того, щоб розмова перейшла в такий формат, де ви виправдовуєтеся і пояснює, чому ситуація склалася саме так.
  4. Якщо відчуваєте, що співрозмовник підвищує тон, дійте від зворотного: спеціально переходите на тон нижче і спілкуйтеся практично пошепки або ж попередьте, що мають намір припинити спілкування, якщо діалог продовжиться на підвищених тонах.
  5. У форматі констатації факту дайте зрозуміти причини, за якими погашення кредиту не відбулося вчасно.
  6. Назвіть дійсні терміни виплати боргу в форматі: «Всю суму заборгованості поверну через 4 місяці, коли пройду випробувальний термін на новій роботі і відпрацюю 2 місяці на повноцінної ЗП».
  7. Повідомте, що можливі способи вплинути на вас годі й шукати, так як від цього фінанси не з’являться.

Спілкування в впевненому і конкретному ключі допоможе донести до співрозмовника свою позицію і відстояти особисті кордону.

Що не можна говорити колекторам

10 пунктів того, що краще не говорити представникам колекторських фірм:

  • не встановлювати для себе в розмові нереально короткі терміни повернення позикових коштів – не обіцяйте того, що не зможете виконати;
  • відмовтеся від пропозицій частково оплатити кредит або скористатися пролонгацією – в цьому випадку, як правило, відбувається тільки погіршення ситуації, так як внесення фінанси підуть на оплату накопичуваних відсотків і пені за позикою;
  • не погоджуйтеся ні на що під тиском, різного роду маніпуляції нехай співрозмовник залишає при собі;
  • не міняйте тон, почувши заяви про те, що в квартиру або будинок на вашу адресу планується візит якихось сумнівних осіб, сюди ж відносяться загрози про конфіскацію житла – все це порожні слова (якщо дійсно переживаєте за своє життя і майно, подстрахуйтесь зверненням в поліцію);
  • ні про що не просите, так як колектори надійдуть в точності навпаки – якщо попросите не дзвонити рідним, то можете бути впевнені, що сьогодні ж вони все дізнаються;
  • не намагайтеся викликати жалість у колекторів, їх робота полягає в тому, щоб заробляти гроші, а не співчувати;
  • якщо співрозмовник називає вам знайомі імена, які не підтверджуйте той факт, що ви їх знаєте – позбавляйте колекторів потенційних важелів впливу на вас;
  • не виправдовує – відповідати колекторам важливо з позиції сили, потрібно стояти на своєму, адже вашої провини в цій ситуації немає, бо так склалися життєві обставини;
  • не проявляйте слабкість – для опонента це буде «червоною ганчіркою», що сигналізує, що ви піддаєтеся пресингу і його підхід працює;
  • уникайте прояви емоцій в розмові – мета опонента викликати у вас страх, роздратування, смуток, сльози і інші почуття, які допомагають ефективніше надавати на вас психологічний вплив.

Спілкуватися з колекторами потрібно так, щоб не допускати перехід кордонів, встановлених законодавством. Пам’ятайте, що у випадках, коли колекторські агентства порушують закон, ролі міняються і вже ви можете пред’являти їм конкретні претензії.

Якщо ви хочете знайти надійного фінансового партнера, взаємодія з яким буде проходити просто і легко, рекомендуємо звернутися в E-Groshi. Звернувшись в наш онлайн-сервіс, ви зможете прямо по інтернету ознайомитися з кредитним договором, вибрати оптимальні умови кредитування та подати заявку на мікропозик. Всі взаємодія з співробітниками МФО Е-Гроші буде проходити онлайн.

Інші теми

image

Це я - Фінансова Подушка!

  Нарешті я тут та готова бути Вашим надійним помічником у фінансових справах 🤩   ...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції VIP Sweet Rewards!

Ми раді повідомити імена щасливчиків, які стали переможцями нашої акції: 1. Чугай Н.В. 2. Че...

Детальніше

image

Переможці акції "Здійснюйте мрії за наш рахунок!"

Вітємо з неймовірним успіхом та вдалим виграшем! Ви - справжні чемпіони, які заслужено зайняли призо...

Детальніше

image

Обрали перших 10 клієнтів, яким списали відсотки!

1. Вишковець Тетяна М. 2. Стричак Ігор Б. 3. Хомутовська Оксана В. 4. Туманов Олег В. 5. Кар...

Детальніше

image

Як дізнатися, чи є у людини кредити?

Щоб дізнатися, чи оформлений на людину кредит, можна звернутися з відповідним запитом до Бюро Кредит...

Детальніше

image

Чи можуть взяти кредит на чужий паспорт?

Деяких клієнтів цікавить питання, чи можна взяти кредит на чужий паспорт? Слід визначити, що це дост...

Детальніше

image

Найдорожчі валюти світу

Деяких людей цікавить питання, яка сама дорога валюта в світі. Треба зауважити, що найдорожча валюта...

Детальніше

image

Як перевести гроші з мобільного рахунку на банківську картку київстар ?

Всі ми давно звикли, що для поповнення рахунку мобільного телефону треба перевести гроші з банківськ...

Детальніше

image

Чи можна взяти кредит на закордонний паспорт?

У більшості випадків банки та інші фінансові організації надають кредити під заставу або на основі...

Детальніше

image

Вітаємо переможців акції "Неймовірна весна - подарунки принесла!"

Нарешті це збулось! Ми розіграли всі подарунки, які обіцяли, тому, зустрічайте переможців! 1 м...

Детальніше

image

Знижка -30% в мобільному додатку!

Нам важливо надавати високоякісний сервіс з гнучкими умовами кредитування. Встановіть наш мобільний ...

Детальніше

image

Що таке ідентифікація?

Як часто ви стикалися з проханням "пройдіть ідентифікацію" і не знали, що це означає та для чого пот...

Детальніше