Як розмовляти з колекторами

Майже кожна доросла людина, що представляє, як працює банківська система, щось знає про колекторах. Комусь здається, що колекторські агентства – звірі, що вимагають гроші з простих громадян України. Інші ставляться до них з розумінням, спираючись на те, що люди роблять свою роботу, регульовану українськими законами і Цивільним кодексом. Важливо розуміти, як правильно розмовляти з колекторами, щоб відстояти свої права і піти від переслідування.

Чітке розуміння дій в подібній ситуації допоможе вам жити спокійно, позбувшись від настирливих дзвінків з боку колекторських агентств.

Хто такі колектори

Колекторами називаються співробітники спеціальних агентств, які займаються поверненням коштів з боку боржників. В їхньому арсеналі можуть бути тільки законні способи взаємодії з клієнтами компаній. Подібні агентства викуповують борги фінансових організацій або залучаються банками в якості третьої особи, що допомагає вирішити виниклу суперечку.

Колекторські агентства цікаві для фінансових організацій, так спеціалізуються на повернень позикових коштів. Вони здатні швидше «вичавити» з боржника потрібну суму, використовуючи певні механізми взаємодії з ним.

Ключові інструменти впливу на клієнтів у колекторів – це смс-повідомлення і дзвінки. Для повернення боргів вони тиснуть на позичальників психологічно. Колектори прагнуть до того, щоб в якийсь переломний момент боржник все-таки знайшов спосіб повернути гроші: перепозичити, випросив потрібну суму у близьких людей, продав дуже цінну річ і т.п. На цьому етапі представники колекторських агентств здатні говорити як в доброзичливому тоні, так і з відвертим хамством і вимогами. Тут вже кожна організація вибирає свою стратегію спілкування з позичальниками.

Навіть якщо колектори не володіють договором, але були найняті банком, то вони мають усю основною інформацією про боржника:

 • паспортними даними;
 • адресою прописки;
 • місцем роботи;
 • контактною інформацією.

Колектори не мають права погрожувати вашому житті і шантажувати.

Представники подібних компаній можуть загрожувати хіба що зверненням до суду для вирішення спору, а також відповідної адміністративної відповідальністю. Чи варто зупинятися на тому, що ніяке фізичний вплив з їх боку неприпустимо і поготів?

Права колекторів

На що в дійсності здатні колекторські агентства щодо позичальника? Давайте ж визначимося з тієї самої рисою, за яку їх представникам переходити заборонено згідно з українським законодавством.

Права колекторів:

 • спілкуватися з боржником щодо причин, через які він не повертає позикові кошти;
 • дзвонити по контактам, залишеним позичальником при подачі заявки на позику – на це має бути письмова згода самого позичальника;
 • дзвонити іншим особам, чиї контакти залишав у своїй анкеті боржник – на це також повинно бути добровільна згода людини;
 • організувати особисту зустріч, де предметом обговорення буде борг людини згідно конкретному кредитному договору;
 • списувати кошти з карт користувача, якщо він порушив умови кредитного договору і не виконав своєчасно взяті на себе зобов’язання – в кредитному договорі повинен згадуватися пункт про згоду клієнта на договірне списання грошей;
 • співпрацювати з іншими колекторськими фірмами з метою стягнення боргу;
 • продавати кредити позичальника іншим компаніям, якщо такий пункт передбачений у договорі.

Якщо колектори перейшли перераховані вище кордону, то вони порушують закон України. Спілкуватися з колекторами не доведеться, якщо дотримуватися термінів по виплатах мікропозики до 10000 грн. Якщо виникнуть складності, ви завжди можете активувати пролонгацію щоб уникнути штрафних санкцій.

Що не мають права робити колектори

5 ситуацій, коли колектори надійшли неправомірно:

 • принизили гідність і честь людини;
 • використовували обманні методи: представилися працівниками силових структур чи правоохоронних органів і т.п .;
 • завищили загальну суму боргу, не маючи на те дійсних підстав;
 • розголосили третім особам персональні дані, контакти і деталі кредитних зобов’язань позичальника без його письмової згоди на це;
 • намагалися шантажувати, залякати або загрожувати людині.
 • Здійснювати перераховані вище дії фірми-колектори не мають права.

Що робити якщо колектори погрожують

Як говорити з колекторами, якщо ситуація дійшла до погроз? Якщо вони обмежуються можливим зверненням до суду та адміністративною відповідальністю – це допустимо. Якщо ж йдуть прямі погрози фізичного впливу, шантаж або щось подібне, то знайте, що в поточному розмові є тільки один дійсний правопорушник – представник колекторського агентства.

Як правильно розмовляти з колекторами при прямі погрози:

 • повідомити про усвідомлення проявляється маніпуляції;
 • сказати, що пам’ятаєте про борг, платити не відмовляєтеся, ситуацію контролюєте;
 • дати зрозуміти співробітникові, що залишите скаргу його начальству про те, що він переходить межі дозволеного;
 • сказати, що збираєтеся вирішити це фінансове питання через суд.

Головне – не піддавайтеся на провокації. Потрібно спілкуватися з колекторами, не беручи близько до серця звинувачення, розмови про можливі величезних штрафах і перехід на особистості. Ще один популярний маніпуляції ційний інструмент при спілкуванні з позичальниками – залякування про те, що про боргові зобов’язання дізнаються близькі люди. При цьому представник колекторської служби підливає масла в вогонь, називаючи реальні імена друзів, колег, родичів.

Вирішивши оформити кредит на карту в нашій МФО, ви можете не боятися похмурих чоловіків у чорних куртках. Перш, ніж передати справу клієнта в колекторське агентство, ми всіляко намагаємося допомогти у вирішенні проблеми, що виникла

Основні моменти в спілкуванні з колекторами

Почувши у слухавці представників колекторської служби, не варто очікувати з боку співрозмовника добродушного тону, розуміння вашої ситуації і ввічливості. Ці люди звикли працювати жорстко, грубо і нетактовно. Проте не варто піддаватися психологічному тиску.

Чітко і впевнено відстоюйте свою позицію, щоб колектор зрозумів, що ви не піддаєтеся на його провокації.

Розмовляти з колекторами в Україні найчастіше вкрай складно, проте правильно поставивши себе в діалозі, можна забезпечити собі подальше спокій. Нижче ми перерахуємо відпрацьовану методологію правильного розмови з представниками подібних служб.

Інструкція, як правильно побудувати розмову з колекторами:

 1. Попросіть співрозмовника представитися, на даному етапі цікаво дізнатися ПІБ людини і назву організації, яку він представляє.
 2. Повідомте, що розмова записується, і ви не маєте наміру продовжувати спілкування в форматі погроз і шантажу.
 3. Спілкуйтеся впевнено, не допускайте того, щоб розмова перейшла в такий формат, де ви виправдовуєтеся і пояснює, чому ситуація склалася саме так.
 4. Якщо відчуваєте, що співрозмовник підвищує тон, дійте від зворотного: спеціально переходите на тон нижче і спілкуйтеся практично пошепки або ж попередьте, що мають намір припинити спілкування, якщо діалог продовжиться на підвищених тонах.
 5. У форматі констатації факту дайте зрозуміти причини, за якими погашення кредиту не відбулося вчасно.
 6. Назвіть дійсні терміни виплати боргу в форматі: «Всю суму заборгованості поверну через 4 місяці, коли пройду випробувальний термін на новій роботі і відпрацюю 2 місяці на повноцінної ЗП».
 7. Повідомте, що можливі способи вплинути на вас годі й шукати, так як від цього фінанси не з’являться.

Спілкування в впевненому і конкретному ключі допоможе донести до співрозмовника свою позицію і відстояти особисті кордону.

Що не можна говорити колекторам

10 пунктів того, що краще не говорити представникам колекторських фірм:

 • не встановлювати для себе в розмові нереально короткі терміни повернення позикових коштів – не обіцяйте того, що не зможете виконати;
 • відмовтеся від пропозицій частково оплатити кредит або скористатися пролонгацією – в цьому випадку, як правило, відбувається тільки погіршення ситуації, так як внесення фінанси підуть на оплату накопичуваних відсотків і пені за позикою;
 • не погоджуйтеся ні на що під тиском, різного роду маніпуляції нехай співрозмовник залишає при собі;
 • не міняйте тон, почувши заяви про те, що в квартиру або будинок на вашу адресу планується візит якихось сумнівних осіб, сюди ж відносяться загрози про конфіскацію житла – все це порожні слова (якщо дійсно переживаєте за своє життя і майно, подстрахуйтесь зверненням в поліцію);
 • ні про що не просите, так як колектори надійдуть в точності навпаки – якщо попросите не дзвонити рідним, то можете бути впевнені, що сьогодні ж вони все дізнаються;
 • не намагайтеся викликати жалість у колекторів, їх робота полягає в тому, щоб заробляти гроші, а не співчувати;
 • якщо співрозмовник називає вам знайомі імена, які не підтверджуйте той факт, що ви їх знаєте – позбавляйте колекторів потенційних важелів впливу на вас;
 • не виправдовує – відповідати колекторам важливо з позиції сили, потрібно стояти на своєму, адже вашої провини в цій ситуації немає, бо так склалися життєві обставини;
 • не проявляйте слабкість – для опонента це буде «червоною ганчіркою», що сигналізує, що ви піддаєтеся пресингу і його підхід працює;
 • уникайте прояви емоцій в розмові – мета опонента викликати у вас страх, роздратування, смуток, сльози і інші почуття, які допомагають ефективніше надавати на вас психологічний вплив.

Спілкуватися з колекторами потрібно так, щоб не допускати перехід кордонів, встановлених законодавством. Пам’ятайте, що у випадках, коли колекторські агентства порушують закон, ролі міняються і вже ви можете пред’являти їм конкретні претензії.

Якщо ви хочете знайти надійного фінансового партнера, взаємодія з яким буде проходити просто і легко, рекомендуємо звернутися в E-Groshi. Звернувшись в наш онлайн-сервіс, ви зможете прямо по інтернету ознайомитися з кредитним договором, вибрати оптимальні умови кредитування та подати заявку на мікропозик. Всі взаємодія з співробітниками МФО Е-Гроші буде проходити онлайн.

Залишити коментар

Iнші статті

Рефінансування кредиту 0 Договір позики 0 Як оформити мікропозик онлайн 0 Як взяти кредит в інтернеті 0 Чим небезпечні онлайн кредити 0 Як погасити кредит якщо немає грошей 0 Рефінансування мікропозик в МФО 0 Є-гроші зайняли 1-е місце на MFO Summit 2021 0