Як вибратися з боргів

image

Як вибратися з боргів

Кредит працює немов чарівна таблетка. Приймаєш її, в одну мить з’являється потрібна сума грошей, витрачаєш їх на те, що так зараз потрібно. А потім в житті з’являється трясовина, яка засмоктує все глибше і глибше. Як вибратися з боргової ями, коли вона вже сформувалася? В першу чергу варто зрозуміти, що це далеко не глухий кут.

Ваша проблема не унікальна, нічого надприродного в ній немає. Люди вибираються з боргів і в сотні мільйонів доларів, тому почніть вихід з глухого кута з рішучого наміру взяти ситуацію під особистий контроль і приступайте до її вирішення.

Як вибрати пріоритет між кредитами

Буває складно впоратися з однією заборгованістю, але як погасити кредити якщо їх багато? На цьому етапі важливо зрозуміти вашу точку А – скільки повинні, кому (банку, знайомому, колезі по роботі), на яких умовах. Візьміть листок і ручку або відкрийте віртуальний блокнот, після чого розпишіть конкретні цифри.

Після цього, щоб вилізти з кредитної ями, розставте пріоритети між діючими кредитами:

 1. Розділіть заборгованості на хороші і погані надлишкові витрати – до других відносяться всі позики, які йдуть на одномоментні забаганки.
 2. Виберіть борги, які потрібно закрити першими – спочатку потрібно погасити погані кредити з найвищою процентною ставкою.

До поганих боргах по більшій мірі відносяться 3 категорії витрат:

 • споживчі кредити;
 • автокредити;
 • витрати на наслідки азартних ігор: карткові борги, позики на проведення дозвілля за ігровими автоматами і т.п.

До хорошим боргах можна віднести витрати, які робляться в якості інвестицій в майбутнє. В моменті зараз вони представляють собою витрати, але в перспективі з їх допомогою можна буде заробити більше, ніж вклали.

Приклади хороших боргів:

 • навчання в кредит;
 • іпотека, якщо придбана нерухомість використовується для здачі в оренду;
 • позики з метою розвитку бізнесу.

Основні поради про те як погасити кредит

Важливу роль в тому, щоб вибратися з боргових ям, відіграє психологія. Майже в більшості подібних випадків людині здається, що додаткові маленькі заборгованості вже не зіграють ніякої ролі – все одно ж основний борг величезний, потрібно про нього думати. А це все так … Дрібні витрати …

На практиці ж все йде не так. Найчастіше дрібними витратами людина розкопує себе набагато більшу фінансову яму, ніж ту, в якій спочатку знаходився. Щоб швидше віддати борги, потрібно не впадати в паніку, а з холодною головою дотримуватися базових рекомендацій. Їх ми детально подали нижче.

Поставте до відома кредиторів

Після з’ясування своєї початкової точки і вибору пріоритетних до погашення кредитів потрібно відкрито вийти на зв’язок з кредиторами. Повідомте їм, що у вас виникли труднощі з поверненням заборгованостей, якщо в якийсь момент ви зрозуміли, що поточних доходів вже не вистачає, щоб вибратися з боргів.

Не бійтеся зізнатися в проблемах. Більшості кредиторів (особливо приватним особам) часто не так терміново потрібні їхні гроші, як розуміння ситуації. Розкажіть правду, щоб зберегти хороші відносини, і може бути навіть отримаєте більш лояльні умови кредитування.

Відкритість може зіграти вам на користь. В процесі відвертого діалогу можна домовитися про виплати маленькими, але постійними платежами. Деякі кредитори підуть назустріч і схвалять офіційні або неофіційні кредитні канікули. Варіантів маса.

Рекомендації щодо взаємодії з кредитором:

 • не ховайтеся, піднімайте трубку;
 • повідомте, що вийти з боргів не виходить;
 • попросіть пільгові умови: зміна графіка платежів, кредитні канікули.

Якщо ви маєте справу з банками, то знайте, що вони не зацікавлені в тривалих і дорогих судових розглядах зі своїми клієнтами. Їм потрібно повернути свої гроші, тому просто продемонструйте свою готовність платити, чи не ухиляючись від діалогів. Цей крок допоможе вам не зіпсувати кредитний рейтинг, якщо плануєте кредитуватися в майбутньому.

Регулярна сплата боргу

Чи не переставайте вносити платежі по пріоритетним кредитами, навіть якщо сума здається вам непосильним. На початковому етапі вирішення цієї проблеми дуже важливо виробити фінансову дисципліну. Вона стане одним з фундаментальних чек-пойнтом на шляху до вашої мети.

Виправити ситуацію можна, якщо щомісяця виділяти мінімум 10% від доходів на те, щоб погасити заборгованості по кредиту. У майбутньому, коли виберетеся з боргів (що неминуче станеться), ця корисна звичка допоможе вам побудувати свій капітал. Тільки вже відкладаються 10% від зарплати будуть йти не на борги, а на інвестиції.

Оплата більше мінімального платежу

Щоб скоріше вилізти з боргів в банку, щомісяця потрібно намагатися погашати суми, розмір яких буде більше мінімальних регулярних платежів. Уточніть, яку суму потрібно щомісяця вносити за вашим кредитом або кредитним лімітом на банківській картці.

На перший погляд може здатися, що вносити тільки мінімальний регулярний платіж зручно – сума невелика, ніби як і кредит потихеньку віддається. Але з цією ідеєю треба негайно розлучитися. Чим менше суму ви повертаєте, тим довше і більше платите за користування позиковими засобами.

Погашення кредитів з великим відсотком

Якщо серед ваших заборгованостей є кредити, які виділяються дуже великий процентною ставкою, то з ними потрібно розлучитися першими. Це занадто дорогі гроші, за користування якими ви платите занадто багато.

Що робити:

 • при наявності декількох кредитних зобов’язань, які неможливо погасити одночасно, почніть працювати спершу з якимось одним кредитом;
 • закривши займ з найбільшою процентною ставкою, переходьте до іншого;
 • ідеальним буде сценарій, при якому за допомогою переговорів з кредиторами вам вдасться вибудувати такий графік, що поки ви гасіть один кредит, за іншими у вас діють кредитні канікули.

Погашення дрібних боргів

При наявності приблизно однакових процентних ставок за різними заборгованостях дотримуйтесь наступної стратегії:

 • постарайтеся розрахуватися з боргами менших розмірів;
 • маленькі борги можна швидше закрити, що послужить відмінною мотивацією;
 • чисто психологічно погашати залишилися заборгованості буде легше, адже якщо ви впоралися з одним кредитом, то обов’язково закриєте і другий.

Зверніть увагу, що ця рекомендація – не протилежні попередньої. Просто вона актуальна в тих випадках, коли серед відкритих боргів немає кредитів з виділяється процентною ставкою.

Рефінансування позик

Іноді банки готові надати новий кредит позичальнику з метою поліпшення умов для покриття старих заборгованостей.

Основні моменти, які вам потрібно знати про рефінансування кредитів:

 • не у всіх випадках банк вирішиться видати нову стопку позикових коштів;
 • рефінансування знижує процентну ставку, але при цьому збільшує загальний термін кредитування;
 • рефінансування не безкоштовно – доведеться сплатити комісії та інші платежі, закриваючи такий кредит;
 • при несуттєве відмінність між поточної і можливої ​​ставки краще цією послугою не користуватися;
 • це актуально тільки в тих випадках, коли зараз ви платите за кредит процентну ставку, яка сильно вище тієї, що може бути після рефінансування.

Отримати додаткову фінансову підживлення у вигляді безпроцентної позики можна в компанії Є-гроші.

Управління фінансами

Наведіть порядок у своїх доходах і витратах.

Рекомендації з управління особистими фінансами:

 • записуйте витрати – систематизація фінансових потоків допоможе виявити джерела витрат, яких можна уникнути;
 • для контролю фінансів зручно використовувати спеціальні мобільні додатки;
 • створіть план витрат на місяць;
 • покінчіть зі звичкою перепозичати гроші знову і знову, в цьому процесі є тупик, і там дуже-дуже темно;
 • відмовтеся від витрат, які спочатку не планували;
 • поставте перед собою завдання – насамперед розрахуватися з боргами.

Збільшення доходу

Якщо ви розумієте, що поточного доходу вже недостатньо для покриття всіх потреб, тоді потрібно подбати про те, щоб він виріс. І зробити це потрібно якомога скоріше.

Рекомендації для збільшення доходу:

 • знайдіть підробіток;
 • змініть роботу на більш високооплачувану;
 • здайте в оренду щось цінне: машину, квартиру, фотоапарат;
 • якщо часу на другу роботу немає, візьміть на себе більше обов’язків на поточній, щоб заробляти більше;
 • навчитися чомусь новому і монетизує цю навичку;
 • подумайте, як можна заробити на вашому хобі – це взагалі ідеальний варіант, адже ви зможете у вільний час і відпочивати від основної посади, і отримувати додатковий дохід.

Переходьте до роботи над збільшенням доходу тільки після того, як візьмете контроль за особистими фінансами. В іншому випадку скільки б ви не заробляли, на нераціональні витрати все одно піде велика частина поточних доходів. Без вміння 

контролювати особисті фінанси сильніше напружуватися, щоб заробляти більше, немає особливого сенсу – грошей в будь-якому випадку буде не вистачати.

Продаж непотрібних речей

Один з героїв мультфільму «Простоквашино» говорив: «Щоб продати що-небудь непотрібне, треба спочатку купити що-небудь непотрібне». Не виконуйте цього комічного раді, а краще озирніться навколо. Може бути серед вашого гардеробу є речі в хорошому стані, які вам вже не підходять. Точно де-небудь стоїть застаріла меблі або невикористовувані побутові прилади. А в гараж заглядали?

Сфотографуйте все непотрібні товари і викладіть пропозиції з продажу на безкоштовні дошки оголошень. Так ви зможете і швидко заробити, і звільнити домашній простір від зайвого мотлоху.

Не беріть нові борги

І останнє по рахунку, але не за важливістю правило стосується нових кредитів. Тверде рішення позбутися від боргів передбачає жорстке виняток будь додаткових позик. Якщо немає можливості платити регулярні виплати – домовляйтеся про реструктуризацію. Бракує фінансів на звичний рівень життя – відмовтеся від зайвих витрат або подбайте про додатковий заробіток.

Якщо вам відмовляють у реструктуризації та інших поблажках, а гроші потрібні прямо зараз, то краще скористайтеся послугами компанії E-Groshi. На нашому сайті можна отримати безвідсоткову позику на місяць. Також оформити перший кредит без відсотків можуть нові клієнти, які зареєструвалися на сайті і подали заявку. Суму і терміни кредитування ви обираєте самостійно.

 

Інші теми

image

Вітаємо переможців акції "Неймовірна весна - подарунки принесла!"

Нарешті це збулось! Ми розіграли всі подарунки, які обіцяли, тому, зустрічайте переможців! 1 м...

Детальніше

image

Знижка -30% в мобільному додатку!

Нам важливо надавати високоякісний сервіс з гнучкими умовами кредитування. Встановіть наш мобільний ...

Детальніше

image

Що таке ідентифікація?

Як часто ви стикалися з проханням "пройдіть ідентифікацію" і не знали, що це означає та для чого пот...

Детальніше

image

Відео-інструкція оформлення позики в мобільному додатку!

Друзі, ми раді повідомити вам про випуск відео-інструкції про те, як оформити позику в мобільному до...

Детальніше

image

Кваліфікований Електронний Підпис

Друзі, кожен день все більше організацій переходять на електронний документообіг, і це зрозуміло — т...

Детальніше

image

Що таке BANK ID?

Сьогодні присвятимо свій час темі BankID 🤩 Чи знали Ви, що на даний момент, цей спосіб верифікаці...

Детальніше

image

Помилка при оплаті, що робити?

Кожен може зіткнутись з технічними труднощами при оплаті позики 🤷‍♂️ Але це не привід впадати в пан...

Детальніше

image

FinAwards 2023

Друзі, це збулось 🔥 На церемонії нагородження FinAwards були визначені найкращі фінустанови 2023 ...

Детальніше

image

Переможці акції "5 років нам - подарунки Вам!"

Друзі, акція "5 років нам - подарунки Вам" підійшла до завершення! Сьогодні ми розіграли наші призи...

Детальніше

image

Більше 1 500 000 грн на допомогу ЗСУ!

Друзі, з самого початку повномасштабного вторгнення всі українці об'єднали свої сили за для допомоги...

Детальніше

image

Допоможемо ЗСУ разом!

Пам'ятаєте? Рівно рік тому, ранок... ти спиш... прокидаєшся від телефонного дзвінка, здіймаєш слухав...

Детальніше

image

Премія FinAwards

2 місце серед лідерів МФО🍐🥳 З кожним днем ​​ми стаємо кращими для Вас – наших клієнтів! Минулого ро...

Детальніше