Як видалити дані з мікропозик

19.03.2021
Як видалити дані з мікропозик

Запит на те, щоб видалити дані з мікропозик в МФО стає все популярнішим. Ринок мікрокредитування в Україні зростає. Це провокує постійну появу нових гравців-кредиторів і зростання інтересу від більшої кількості потенційних позичальників.

Проблема в тому, що з’являються на мікрокредитному ринку не тільки ті, хто чесно веде бізнес, а й шахраї.

Пропорційно збільшенню проблемних заборгованостей в Україні зростає кількість шкідників, які хочуть заробити на нещасних змучених горем людях. Завалені фінансовими зобов’язаннями громадяни звертаються в компанії, які нібито обіцяють видалити з бази МФО всю інформацію про них: контакти, платіжні реквізити, документи, інші особисті дані. Але чи можливо це насправді? Адже важливо розуміти, як виглядає ця діяльність з точки зору українського законодавства.

Чи правда можна безповоротно видалити свої дані з МФО після взяття позики або випадково залишивши контакти? Розберемося в цьому нижче.

Де найчастіше шукають послуги з видалення з бази МФО

Рекламні пропозиції видалити свій номер з бази позик миготять щодня в інтернеті на різних сайтах і в соціальних мережах.

Де можуть зустрітися шахраї:

З точки зору інформаційної безпеки, шахраям зручніше користуватися месенджером Telegram. Це для них найкомфортніший інтернет-майданчик, щоб взаємодіяти з великим числом користувачів, але при цьому залишити свої персональні дані засекреченими.

Куди потрапляють дані про боржників

На базі того, як позичальник дотримується взятих на себе фінансових зобов’язань, будується його кредитний рейтинг – репутація серед організацій-кредиторів. Люди із заборгованостями хочуть видалити себе з бази МФО і банків, щоб в майбутньому мати шанси на отримання нових кредитів. Кредитна історія – один з основних факторів, на яких будується рішення при аналізі анкет потенційних позичальників.

Інформація про боржників потрапляє в Українське бюро кредитних історій – місце, до чиєї бази є доступ у банків і МФО.

Шахраї можуть пропонувати видалити дані з МФО або безпосередньо з УБКІ. Зрозуміло, від подібних заяв людина, яка розбирається, яким чином влаштована кредитна історія, тільки посміхнеться. Реальне видалення даних практично неможливе.

Як перевірити, чи знаходиться людина в базі УБКІ:

Якщо звертаєтеся за перевіркою повторно протягом року, тоді – 50 грн.

Хто пропонує видалення з бази МФО

Все, що потрібно знати про тих, хто пропонує ці послуги в Україні:

Головна думка – видалення з бази МФО і банків можуть запропонувати тільки шахраї.

У 100% випадків українці, які зважаться замовити подібні послуги, виявляться обманутими.

Вартість видалення даних з МФО від «рятівників»

Шахраї беруть 250-700 грн за разову зачистку даних. Багато хто працює за відсоток від суми, яку боржникові необхідно повернути кредитору. Якщо людина має 20000 грн, «фахівці з видалення даних» беруть за послугу 10% від суми, тому доведеться віддати їм 2000 грн.

Шахраї працюють за передоплатою.

У переважній більшості випадків організації, які обіцяють видалення даних з баз кредиторів, працюють за передоплатою. І це зрозуміло, адже ніяка послуга насправді не надається. Шахраї прагнуть отримати гроші відразу, щоб навіть не довелося створювати ілюзію того, що ведеться якась робота.

Можете напоротися на більш складні схеми без передоплат. У цих випадках шахраї створюють імітацію бурхливої ​​діяльності, прикладають якісь підроблені скріншоти, які нібито підтверджують, що дані з бази кредитного бюро дійсно стерті. Потім запитують у користувача оплату на кругленьку суму. Задоволений, але обманутий чоловік відправляє гроші, але по факту нічого в його житті не міняється.

Як не попастися на шахраїв – поради від фахівців

Не хочете залізти в ще більш неприємну ситуацію? Уникайте сумнівні організації.

Дотримуйтесь порад юристів-фахівців:

Як вийти з неприємної ситуації

Щоб уникнути погіршення кредитної історії, необхідно добропорядно виконувати умови кредитного договору. Якщо взявши кредит онлайн на карту ви не можете вчасно його погасити, скористайтеся пролонгацією.

Що робити, коли потрібно отримати терміново кредит, але через зіпсовану в минулому кредитну історію банки не видають гроші на карту? Допоможе мікрофінансова організація Є-Гроші – до 10 000 грн можна зайняти в МФО при першому зверненні.

Чому варто звернутися за допомогою в E-groshi:

Чи можливо видалити дані з МФО і банківських установ? Жодна приватна організація в цьому не допоможе.

Не намагайтеся стерти історію щодо кредитів таким дивним чином – це обман в 100% випадків.

Виправляйте рейтинг позичальника шляхом взяття і своєчасного погашення нових мікропозик на маленьку суму. Зробити це можна в МФО Є-гроші. Організація працює цілодобово, тому ви можете оформити онлайн кредит 24/7.

Розрахувати кредит